کد خبر 62581

اعتبار برخی از پروژه هیا نفتی هرمزگان دیگر برای پروژه های نفتی نخواهد بود و تنها برای پروزه هیا عمرانی و مسئولیت اجتماعی انجام خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فریدون همتی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به اهمیت راه‌اندازی دانشکده‌های علوم پزشکی در مناطق مختلف این استان، اظهار کرد: بر اساس مصوبه نشست امروز شورای برنامه‌ریزی و توسعه، دو دانشکده علوم پزشکی در شرق و غرب هرمزگان راه‌اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: فرمانداران شهرستان‌های میناب و بندرلنگه که قرار است این دانشکده‌ها در آن‌ها احداث شود، به‌ طورجدی این امر را مورد پیگیری قرار داده و با استفاده از کمک و مشارکت خیرین ساختمان آن‌ها را احداث کنند.

استاندار هرمزگان افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان نیز جهت صدور مجوزهای لازم از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیری لازم را انجام دهد.

وی گفت: راه‌اندازی این دو دانشکده علوم پزشکی در شرق و غرب استان، تأثیر مثبت خود را در حوزه سلامت، بهداشت و درمان هرمزگان نشان می‌دهد.

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای چهار پروژه بزرگ نفتی در این استان خبر داد و بیان کرد: این طرح‌ها شامل توسعه میادین سیری با اعتبار ۱۰۴ میلیون یورو، توسعه میدان رسالت لاوان با اعتبار ۱۶۰ میلیون یورو، توسعه میدان رشادت با اعتبار ۲۶۰ میلیون یورو و طرح راه‌اندازی مخازن نفتی در جاسک با اعتبار دو و نیم میلیارد دلار است.

همتی اظهار کرد: با پیگیری‌هایی که از طریق مکاتبه با ریاست محترم جمهور صورت گرفت و همچنین با تصویب شورای اقتصاد، چهار درصد از اعتبارات تخصیص‌یافته به این طرح‌های بزرگ نفتی برای کمک به انجام مسئولیت‌های اجتماعی و اجرای پروژه‌های عمرانی استان هرمزگان اختصاص یافت.

همتی اضافه کرد: از این محل، اعتبار خوبی به استان تخصیص می‌یابد که می‌توانیم با استفاده از آن گام‌های بزرگی برداشته و طرح‌های بسیار خوب و بزرگی را در هرمزگان به اجرا درآوریم./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها