کد خبر 62298

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

نوبخت اعلام کرد که مستمری مشمولان کمیته امداد و بهزیستی کشور 20 درصد افزایش یافته است و از آخر شهریورماه اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۲۰ درصد به مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی افزوده می‌شود و در آخر شهریورماه این افزایش مستمری اجرایی می‌شود.  

محمدباقر نوبخت عصر چهارشنبه در حاشیه نخستین دوره آیین اعطای جایزه ملی ابوریحان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۹۸، ۲۰ درصد افزایش دریافتی پیش‌بینی و از فروردین ماه اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این ۲۰ درصد به منابع اعتباری کمیته امداد و بهزیستی نیز افزوده می‌شود گفت: تفاوتی بین کارکنان دولت و مستمری بگیران وجود دارد که از سیستم خزانه استفاده می‌کنند، نوع پرداخت‌ها و محاسبه در بهزیستی با توجه به افزایش پشت نوبتی‌ها که به جمع مستمری بگیران افزوده شده بود، متفاوت بود که این ۲۰ درصد در بخش‌های دیگر اعمال شده بود. 

نوبخت تصریح کرد: از آخر شهریورماه افزایش مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد اعمال می‌شود، با توجه به افزایش مستمری‌ها طی دو سال اخیر، سه تا ۶ برابر مستمری‌ها افزایش یافته است.

معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: بر اساس شاخص خانوار مستمری افزوده شده است به صورتی که از خانوارهای ۱ نفره سه برابر و از ۵ نفر بیشتر نزدیک به ۷ برابر افزایش داشته که از این ماه ۲۰ درصد به تمامی آنها افزوده می‌شود. 

نوبخت عنوان کرد: قرار بود پاداش بازنشستگان تا مهر و آبان پرداخت شود اما نیمی از آنها تاکنون پرداخت شده و نیم دیگر حداکثر تا همین ماه پرداخت می‌شود.

نخستین دوره آیین اعطای جایزه ملی ابوریحان با مشارکت سازمان تقشه برداری کشور، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان فضایی ایران، دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران و انجمن نجوم کشور در ساختمان سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

 

ارسال نظر

  • کثیرلو

    0 0

    باسلام خسته نباشد من تحت پوشش بهزیستی هستم سرپرست خانواده هستم مستاجرم شما رابخدایه‌فکری برای مسکن زنان سرپرست خانواده بهزیستی بکنیدازقزوین شهرک بیدستان خیابان امام گوچه‌گلس۹گلستان ۱۴پلاک ۲۵پیامک دادم

تازه ها