کد خبر 62150

طبق گفته یکی از اعضای هلال احمر در بیرجند، حدود 3 میلیون یورو در زمان سیل از طرف کشورهای خارجی به ایران کمک رسانی شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  سید علی اصغر پیوندی ظهر امروز در بازدید از کاروان سلامت نذر آب 2 در منطقه عشایری نهبندان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سال‌ها قبل که خشکسالی استان‌ها را تحت تاثیر قرار داده بود جمعیت هلال احمر تصمیم گرفت که هم خود مشکلات را حل کند و هم سازمان‌ها را ترغیب به این کار کند.

وی از اجرای طرح نذر آب یک طی سال گذشته در 602 روستای سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: 17 میلیون از جمعیت کشور تحت تاثیر خشکسالی هستند که در این راستا باید فکری جدی شود.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اینکه ما به عنوان یک نهاد اجرایی تلاش کردیم اقداماتی انجام دهیم بیان کردیم: طرح نذر آب دو را از 15 مردادماه آغاز کردیم. 

پیوندی با بیان اینکه مشکلات آنی مردم باید به شکلی پوشش داده شود و باید ارگان‌های ذیربط فکری در این زمینه بردارند تصریح کرد: ما نیز تلاش می کنیم تا خواسته‌های مردم این منطقه را به دولتمردان منتقل کنیم.

وی با اشاره به اینکه مردم حافظ امنیت این منطقه هستند خاطرنشان کرد:  باید مشکلات زیرساختی این منطقه برطرف شود، ما به عنوان یک دستگاه امدادی، با توزیع مخازن آب و لوازم و تحریر از نظر روحی و روانی این مردم را ساپورت می کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه امید است همه ارگان‌ها کار جهادی انجام دهند یادآور شد: ما باید طبق فرمایش مقام معظم رهبری پیرو ولایت باشیم و کار جهادی انجام دهیم تا محرومیت کم شود.

پیوندی با اشاره به طرح نذر اظهار داشت: این طرح ادامه خواهد داشت و امید است روزی برسد که طرح نذر آب نداشته باشیم و در همه روستاهای ما محرومیت به حداقل برسد.

وی از اجرای طرح نذر آب 2 در استان های کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: امید است روزی انسجام ملی داشته باشیم تا بر مشکلات فائق آییم.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه شکل بدی  را برای مردم ترسیم کرده است گفت: در حال حاضر 3 میلیون یورو پول برای کمک به آسیب دیدگان سیل نزد فدراسیون جهانی داریم که دیگر کشورها به ما هدیه کردند اما به دلیل بسته بودن حساب ارزی که تحت تاثیر تحریم های ظالمانه است امکان استفاده از آن را نداریم.

پیوندی خاطرنشان کرد: خوشبختانه هیجان و وحدت داخل کشور و سرشت نیکوکاری که در نهان مردم است باعث شده ما بتوانیم با کمک دولت و مردم انبارها را بازسازی کنیم.

وی با بیان اینکه نذر آب همچنان ادامه خواهد داشت و لازم است تلاش جدی و جهادی انجام شود تا مشکل مردم برطرف شود یادآور شد: گستره تحت پوشش طرح نذر آب ادامه خواهد داشت./تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها