کد خبر 60991

با حضور رئیس سازمان عذا و دارو

مراسم رونمایی رسمی از داروی برکسورف "اولین سورفکتانت ریوی تولید شده در ایران" با حضور رئیس سازمان غذا و دارو و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در یک شرکت دارویی در جاده مخصوص کرج ـ تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مراسم رونمایی رسمی از داروی برکسورف "اولین سورفکتانت ریوی تولید شده در ایران" با حضور رئیس سازمان غذا و دارو و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در  یک شرکت دارویی در جاده مخصوص کرج ـ تهران برگزار شد.

بر روی این دارو 7 سال کار تحقیقاتی، آزمایشگاهی و پایلوت انجام گرفته و صنعتی شده است، آزمایش‌های بالینی و مطالعات حیوانی  نیز در خصوص این داروی تولیدی اعمال شده است.

نمونه دارو برکسورف به خارج از کشور از جمله آلمان و انگلیس ارسال شده ‌و در آزمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی مرجع تست شده ‌و تاییدیه‌ها اخذ شده و به همین دلیل دارویی کاملا موثر است‌.

این دارو در حال حاضر در خصوص صدها بیمار استفاده شده و در داروخانه ها توزیع می‌شود و نتیجه‌ای کاملا اثربخش و خوب داشته است.

 نیاز به این دارو به میزانی زیاد است که در حال حاضر که کمتر از یکسال است خبر مراحل تولیدی این دارو منتشر شده ‌حدود یازده کشور خارجی برای صادرات این دارو از ایران درخواست خرید آن را داشته اند.

با چند شرکت در خصوص صادرات داروی برکسورف به خارج از کشور اخذ قرارداد شده است و به زودی شاهد صادرات این دارو خواهیم بود.

برکسورف دارویی خیلی پیچیده است و شامل چند داروی موثره است که در درون آن وجود دارد؛ این 5 داروی درونی برکسورف باید در حد و میزان مورد نیاز استفاده شود و تکنیک‌های خاص برای استفاده از این داروهای موثره درونی برکسورف که در کاهش کشش ریه نوزادان موثر است اعمال می‌شود.

در این شرکت دارویی در محدوده گرمدره حدود 15 میلیارد تومان در خصوص تولید داروی برکسورف هزینه شده ‌و قرار است ضمن پوشش ظرفیت و نیاز کشور برای صادرات این دارو اقدام شود ، با توجه به درخواست‌های مورد نظر دیگر کشور افزایش ظرفیت تولید این دارو را نیز در آینده اعمال می‌شود.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها