کد خبر 59352

یک نماینده مجلس گفت: پیشنهاد دادیم که به جای اختصاص دلار 4200 تومانی به دارو ماءالتفاوت ارز نیمایی و ارز 4200 تومانی را به بیمه‌ها پرداخت کنند که درنتیجه مردم بابت افزایش یا کاهش قیمت دلار نگران قیمت‌ دارو نخواهند شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حیدرعلی عابدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: اسفند ماه سال گذشته پیشنهاد دادیم که به جای اختصاص دلار 4200 تومانی به دارو ماءالتفاوت ارز نیمایی و ارز 4200 تومانی را به بیمه‌ها پرداخت کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این پیشنهاد دلار 4200 تومانی به واردکننده داده نمی‌شود بلکه ماءالتفاوت آن بابت فرانشیز به حساب بیمه‌ها واریز می‌شود که در نتیجه آن مردم بابت افزایش یا کاهش قیمت دلار نگران قیمت‌ دارو نخواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: با حذف دلار 4200 تومانی از مسیری که تشریح شد رانت از بین می‌رود و نیازی به بگیر و بببند و نظارت نخواهد بود و از طرف دیگر دولت باید متعهد شود تا فرانشیز از بیمار دریافت نشود.

عابدی در تشریح راهکارهای مبارزه با قاچاق دارو عنوان کرد: با اجرایی شدن این پیشنهاد قیمت دارو در ایران از قیمت دارو در عراق و افغانستان بیشتر می‌شود و قاچاق دارو به صرفه نخواهد بود، از سوی دیگر مردم فشاری را متحمل نمی‌شوند./فارس

ارسال نظر

تازه ها