کد خبر 51181

در یک نشست کارگروه امور اقتصادی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد درباره میزان پرداخت خسارت به کشاوزان و باغداران این استان گفت: حدود 29 میلیارد تومان به کشاورزان غرامت پرداخت کرده ایم.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، جعفر گوهرگانی در نشست کارگروه امور اقتصادی با اشاره به غرامت پرداخت شده به کشاورزان در نتیجه خشکسالی‌ و سرما و یخبندان محصولات کشاورزی در سال زراعی ۹۶-۹۷ اظهار داشت: سرمایه‌گذاری کشاورزان هم‌‌استانی در صندوق بیمه کشاورزی ۸ میلیارد تومان بود اما ۲۹ میلیارد تومان به آنها غرامت پرداخت شد .

وی اظهار کرد: یک سوم مزارع و باغات استان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی نیستند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی به نفع کشاورز و البته کشور است، خواستار همکاری بیش از پیش جهادکشاورزی، امور عشایر، دامپزشکی و منابع طبیعی و واحدهای صنعتی در جهت بیمه شدن محصولات خود شد .

گوهرگانی با بیان اینکه باید مطالبه گر باشیم، خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه آتش‌سوزی تهدیدی برای منابع طبیعی و اراضی کشاورزی است و باید تحت پوشش بیمه ای قرار گیرد .

وی استقبال کشاورزان مناطق سردسیری از بیمه را رضایت بخش دانست و تصریح کرد: باید زمینه تشویق کشاورزان مناطق گرمسیری برای بیمه کردن محصولات خود را فراهم کنیم .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: باید علل استقبال ضعیف این کشاورزان علی رغم اینکه ۸۰ درصد غرامت‌ها به این مناطق پرداخت شده است موشکافی شود .

گوهرگانی با اشاره به اینکه در فروردین ماه امسال ۴ هزار و ۳۸۲ مورد خسارات به محصولات بیمه شده کشاورزی شامل مزارع پرورش ماهی، دام، منابع طبیعی، باغ، تنه درختان، زراعت وارد شده است، عنوان کرد: میزان خسارت وارده بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال برآورد شده است .

وی با اشاره به بسیج امکانات دولتی برای مبارزه با ملخ‌ها اضافه کرد: اعتبارات مبارزه با آفت ملخ در اراضی و باغات استان را از طریق برنامه و بودجه و سایر دستگاه‌ها پیگیری می‌کنم./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها