کد خبر 50154

نرخ بیکاری در سال 98 به 12 رسدی و این نشان می دهد که در دو ماه ابتدای سال 98 ، حدود 0.1 درصد افزایش یافته و از 11.9درصد به 12 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بابک دین‌پرست شب گذشته در یک‌صد و چهل و هفتمین کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان که در شهرستان گرمسار برگزار شد فعالان اقتصادی را سرداران جنگ اقتصادی در کشور دانست و اظهار داشت: تنظیم بازار و تأمین کالاهای اساسی در شرایط سخت تحریم از مهم‌ترین مأموریت‌های استانداری‌هاست.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری کشور در سال 97 در مقایسه با سال 96 یک‌دهم درصد واحد افزایش یعنی از 11.9 به 12 رسید در مورد اوضاع‌واحوال نرخ بیکاری در استان سمنان گفت: در این استان نرخ بیکاری به میزان هفت درصد در سال97 در مقایسه با سال قبل آن کاهش داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه استان سمنان این قابلیت را دارد که 2 درصد دیگر نیز نرخ بیکاری خود را کاهش دهد یعنی این نرخ را به عدد پنج برساند؛ از اجرای سه طرح سرمایه‌گذاری خارجی در استان سمنان به مبلغ 22 میلیون یورو خبر داد.

دین‌پرست کسب رتبه نهم استان سمنان در کشور در مورد عملکرد شورای بخش خصوصی و دولت را با برگزاری 12 جلسه و 47 مصوبه در سطح استان سمنان بسیار خوب ارزیابی کرد.

وی با اشاره به اینکه در استان سمنان 26 واحد مشکل‌دار در نوبت و چشم‌انتظار حمایت استان از آنها قرار دارند گفت: وزارت کشور رسیدگی به واحد‌های بحرانی و مشکل‌دار را تأیید می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور شناسایی واحد‌های تولیدی راکد و تملک شده را مورد تأکید عنوان کرد و افزود: پیگیری مصوبات دولت در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از مهم‌ترین تکالیف وزارت کشور است.

دین‌پرست اظهار داشت: باید 81 واحدی که در استان سمنان از سوی بانک‌های این استان تملک شده است نسبت به واگذاری تا یا احیای این مراکز صنعتی اقدام شود.

وی بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های غنی معدنی استان سمنان تأکید کرد و گفت: در استان سمنان در سال 97 در بخش اکتشاف معادن 32 پروانه صادرشده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور انجام اقدامات لازم جهت بازگشت کارخانه‌ها به چرخه تولید را از اموری عنوان کرد که نیاز است فرمانداران در این زمینه تلاشی فراوان داشته باشند.

دین‌پرست بیان داشت: وضعیت واحد‌های تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی فعال در شهرستان‌ها در ابتدای هرسال به فرمانداران ابلاغ و عملکرد آنها در پایان سال رصد می‌شود./تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها