کد خبر 49945

در سه ماه گذشته قیمت نفت با خبرهای سیاسی و آمارهای اقتصادی که منتشر شد، نوسانات زیادی را تجربه کرد.در این گزارش روند قیمت 3 ماهه نفت را مورد بررسی قرار داده ایم.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در سه ماهه گذشته قیمت نفت برنت دائما در حال نوسان قیمت در بازه 50 تا 80 دلار بوده است و بالا ترین قیمت ثبت شده در 3 ماه گذشته 74 دلار و 56 سنت و پایین ترین قیمت آ ن 59 دلار و 91 سنت رسید.

دلیل نوسان قیمت نفت

در 3 ماه گذشته با توجه به شکل گیری جنگ تجاری میان چین و آمریکا و کاهش نرخ رشد اقتصادی چین و پیشی گرفتن میزان عرضه نفت در بازار بر تقاضا باعث کاهش قیمت شدید این سرمایه بین المللی شد و در همین راستا سازمان اوپک تصمیم گرفت تا میزان تولید خود را کاهش دهد و قیمت نفت را در بازار جهانی تغییر دهد.

اقدامات ترامپ برای کاهش قیمت نفت در جهان

در این مدت آمریکا با تحریم های نفتی که علیه ونزوئلا اعمال کرد باعث کاهش میزان عرضه در بازار های نفتی شد و همین موضوع باعث افزایش قیمت نفت در بازار شد و قیمت نفت به 74 دلار رسید، اما این موضوع که به ضرر آمریکا تمام می شد، ترامپ در جدیدترین اقدامات خود با خبرسازی های سیاسی زیاد قیمت این انرژی را کاهش داد و به قیمت 59 دلار هم رساند.

امروز قیمت نفت برنت در بازار های جهانی 62 دلار و 84 سنت اعلام شده است.

در نمودار زیر روند قیمت نفت برنت را مشاهده می کنید.

برنت

 

ارسال نظر

تازه ها