کد خبر 49721

وزیر صمت از ارسال بسته های معیشتی برای مددجویان کمیته امداد خبر داد و گفت: بسته های غذایی با مبلغ 100 تا 350 هزار تومان برای مددجویان کمیته امداد در شب گذشته ارسال شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره بسته‌های حمایتی گفت: توزیع یک بسته معیشتی بین مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، شب گذشته با حضور رئیس‌جمهور مطرح شد و این سبد با توجه به تعداد اعضای خانوار بین 100 تا 350 هزار تومان خواهد بود.

وی افزود: میزان حقوق مشمولان تامین اجتماعی از اردیبهشت‌ماه برای حداقل حقوق، افزایش 36.5 درصدی خواهد داشت و در سایر سطوح نیز افزایش 13 درصد به علاوه عدد ثابت 216 هزار تومان در نظر گرفته شده است. 

وزیر کار همچنین درباره سخت و زیان‌آور بودن شغل خبرنگاران خاطرنشان کرد: ما مفهوم عام خبرنگاری را مورد تاکید قرار داده‌ایم و این موضوع شامل همه خبرنگاران و حتی خبرگزاری‌ها نیز شامل می‌شود.

وی افزود: این موضوع مورد تاکید است و سازوکاری هم برای افرادی که در پرداخت حق بیمه‌هایشان فاصله ایجاد شده در نظر گرفته شده و حتی ممکن است از محل یارانه‌ها این مشکل حل شود. درباره زیان‌آور بودن شغل خبرنگاری صورت جلسه‌ای تهیه خواهیم کرد و اگر نیاز به مواد قانونی باشد تصویب و اصلاح لازم انجام می‌شود، حتی این اصلاح قانون ممکن است نیازمند مصوبه شورای وزیران باشد./تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها