کد خبر 44188

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از افزایش 26 درصدی نرخ تورم در ماه گذشته و افزایش 42 درصدی نسبت به بهمن ماه سال گذشته در تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران مسعود افشین درباره نرخ تورم دوازده‌ ماهه منتهی به بهمن ماه 1397 استان تهران اظهار کرد: این نرخ از سوی مرکز آمار ایران 25.6 اعلام شد که 2.1 درصد بیشتر از متوسط کشور است.

وی افزود: در این ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل 42.6 درصد شد؛ یعنی خانوارهای استان تهران به‌طور میانگین 42.6 درصد بیشتر از بهمن 1396 برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌‌اند که نسبت به این اطلاع در ماه قبل(دی ماه)  1.7 واحد درصد افزایش‌ یافته است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران همچنین از افزایش بیش از 95 درصدی شاخص قیمت گوشت و 111 درصدی دخانیات خبر داد و گفت: شاخص قیمت در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» استان تهران نسبت به ماه قبل 5.5 درصد افزایش نشان میدهد. نکته جالب اینکه در این گروه "گوشت قرمز و گوشت ماکیان" و "دخانیات" نسبت به بهمن ماه 96 به ترتیب 96 درصد و 111.1 درصد افزایش قیمت داشته اند.

 

ارسال نظر

تازه ها