کد خبر 40685

وزیر اقتصاد ر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان در پاسخ به سؤالی مبنی بر ارائه ارز حاصل از اصادرات به سامانه نیما گفت دشمن تمام نیروی خود را برای آسیب به کشور بسیج کرده و ما باید به هر طریق ممکن زمینه ورود ارز به کشور را فراهم کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان اظهار داشت: برای جذب سرمایه خارجی توسط بخش خصوصی، از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد زیرا کشور بیش از هر زمان دیگری به این مهم نیاز دارد.

به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با بیان این مطلب افزود: بخش خصوصی در زمان تحریم، به دلیل روابط خاص و ساز و کارهای مورد استفاده برای معاملات خود، یک گام از دولت جلوتر است.

وی با اشاره به ایام ا... دهه مبارک فجر اظهار داشت: خدا را شاکریم که به رغم تمامی بحران ها و ناملایمات، 40 سالگی و کمال نظام را جشن می گیریم. 

 وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد، به عقیده وی مشکلات مطروحه توسط فعالان بخش خصوصی حاضر در جلسه، بیشتر به نقصان زیرساخت ها برمیگردد و به گونه ای نیست که با یک دستور و مراجعه حل شود.

وی گفت: بخش خصوصی یار و یاور دولت در اصلاح ساختارها است و توانمندی آن باعث میشود سهم بیشتری در  پیشبرد امور داشته باشد.

دژپسند اظهار داشت: برای جذب سرمایه خارجی توسط بخش خصوصی، از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد زیرا کشور به این مهم نیاز دارد.

دژپسند در پاسخ به سوالی در خصوص اصرار دولت برای ارائه ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما، گفت: در حالی که در شرایط تحریم، دشمن تمام نیروی خود را برای آسیب به کشور بسیج کرده و در این راستا، بیشترین تمرکز خود را بر عدم ورود منابع به داخل ایران قرار داده است، باید به هر طریق ممکن، زمینه ورود ارز را فراهم کنیم، در غیر این صورت، با صادرات بدون بازگشت ارز حاصله، عملا باعث خروج منابع از کشور شده ایم.

منبع: ایلنا 

ارسال نظر

تازه ها