کد خبر 37367

یس سازمان اداری و استخدامی کشور با تاکید بر ثبت اطلاعات قوه مجریه در سامانه حقوق و مزایا، گفت: دستگاه‌های خارج از دولت علی رغم آنکه در قانون تصریح شده خیلی همراهی نکردند به ویژه دستگاه هایی که مدعی شفافیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از فارس، جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در نشست خبری با حضور خبرنگاران به تشریح وضعیت سامانه حقوق و مزایا طبق ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه پرداخت و گفت: سال گذشته طراحی این سامانه در دستور کار قرار گرفت  و نهایتا اسفندماه گزارشی ارائه شده که در مرحله طراحی نهایی و زیر بار رفت تا مشکلات اجرایی حل شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه در اردبیهشت دستورالعمل استقرار سامانه در دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد تا کاربران سامانه از سوی مدیر دستگاه معرفی شود و جلسات توجیهی تشکیل و گذر واژه را دادیم تا اطلاعات حقوق و مزایا را وارد کنند، افزود: در دستگاه‌های استانی نیز کار انجام می شود و این کار هنوز ادامه دارد و زمان می برد تا کاربران اموزش داده شده است.

انصاری با بیان اینکه تقاضای که از سمت ما وجود داشت این بود که دسترسی به حقوق و مزایای مدیران ایجاد شود، بیان داشت: دستگاه های مشمول طبق قانون مکلف هستند حقوق فوق العاده مستمری یا غیر مستمر و تمامی دریافتی ها را منحصرا در فیش حقوقی منعکس و بعد حقوق پرداخت کنند.

معاون رئیس جمهور یادآور شد: پرداخت مشروط به منعکس کردن در سامانه است اگر میخواستیم اجرا کنیم نباید چند ماهی حقوق میدادیم. در مهرماه بخشنامه ای صادر کردیم که هر دستگاه ایکونی را ایجاد تا دولت اعلام کند از چه زمانی دسترسی برای مردم باز می شود.

وی با تاکید بر اینکه اطلاعات قوه مجریه ثبت شده است، عنوان کرد:  دستگاه‌های خارج از دولت علی رغم انکه در قانون تصریح شده خیلی همراهی نکردند به ویژه دستگاه هایی که مدعی شفافیت هستند. صداو سیما تا امروز این کار را نکرده و هر روز یک کارشناس را می آورد و میگفتند که چرا اطلاعات مدیران را وارد نمی کنید.

انصاری اضافه کرد: اکنون دستگاه های نظارتی اطلاعات خود را ثبت نکردند و میگویند باید مقامات آنها دستور دهند. 

وی با اشاره به اینکه مجلس اطلاعات خودش را در سامانه بازگذاری کرد و پرداختی کارکنان و نمایندگان وجود دارد، بیان کرد: دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌ها هنوز اطلاعاتی بارگذاری نکردند.

انصاری تاکید کرد: مجموعه قوه قضائیه به غیر از دادگستری کل استان هنوز اطلاعات خود را بارگذاری نکردند و بقیه نیز همینطور.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه براساس اطلاعات برای 1683 دستگاه در سامانه کاربر تعریف شده است، تصریح کرد: باید 3946 دستگاه کاربر معرفی می کردند. این تعداد دستگاه‌های که کاربر دارند دستگاه عمده هستند که حجم بالایی از اطلاعات را وارد کردند.1272 دستگاه قانون پرداخت‌های خود را ثبت کرده اند. انهایی که حقوق و مزایای خود را وارد کردند 400 دستگاه هستند. و اطلاعات 732990 نفر اطلاعات کارکنان خود را ثبت کردند.

وی افزود: آموزش و پرورش و بهداشت و درمان که بیش از یک میلیون و 300 هزار کارمند دارند اطلاعات خود را ثبت کرده اند. از کارکنان دولت 2 میلیون 100 هزار نفر اطلاعات حقوق و مزایای خود را طبق ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه ثبت کردند.

 

ارسال نظر

تازه ها