کد خبر 37196

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس شورای اسلامی

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 98 گفته است که امسال در نظر است که بودجه شرکت های عمده مورد بررسی و کنترل قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس شورای اسلامی گفت: انضباط مالی، جلوگیری از رشد بی رویه نقدینگی و کاهش هزینه های جاری دولت از راهکارهای کاهش تورم است.

محمدمهدی مفتح با بیان اینکه برای مهار تورم، راهکارهای اقتصادی مشخصی وجود دارد، افزود: مجموعه ای از سیاست های اقتصادی باید اتخاذ شود تا خروجی اجرای این سیاست ها، مهار تورم باشد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین شاخص های مد نظر نمایندگان مجلس، کنترل تورم است، گفت: از مهمترین نکاتی که می تواند به جلوگیری از کاهش شدید قدرت خرید مردم بیانجامد، کنترل تورم است.

مفتح ادامه داد: دولت در بودجه پیشنهادی سال 98 برای حقوق، 20 درصد افزایش در نظر گرفته است در حالی که هزینه جاری را 9 درصد افزایش داده و این به معنای آن است که هزینه های دیگر، صرفه جویی و کنترل شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از ابعاد بودجه های دولتی، کارهایی است که در حوزه های عمرانی انجام می شود و این موضوع اشتغالزاست.

مفتح افزود: امسال در نظر داریم همزمان با بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق، جزئیات بودجه ها و انضباط مالی شرکت های عمده را بررسی و کنترل کنیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم مجلس شورای اسلامی، ساز و کاری را بیابد تا بودجه های شرکت ها هم به خوبی کنترل شود.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها