کد خبر 36814

بادامچی نماینده شهر تهران از دولت خواست تا به بخش خصوصی به دلیل نداشتن شفافیت، بودجه تخصیص ندهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد محمدرضا بادامچی در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری خواستار واریز کلیه درآمدهای کشور به حساب خزانه کل کشورشد.

وی ادامه داد: در این صورت می‌توان دخل و خرج، نحوه هزینه‌کرد، تورم و فساد کشور را کنترل و با مدیریت اصولی از پرداخت‌های سلیقه‌ای و بدون برنامه جلوگیری کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس با طرح این پرسش که  آیا وقت آن نرسیده ردیف‌های غیرکارآمد را از لایحه بودجه حذف کنیم، گفت: در بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ باید  ضرورت‌های عینی اقتصادی مورد توجه قرار گیرد. مجلس برای کاهش فشار بر سفره مردم باید این لایحه را به طور دقیق بررسی و در برابر تخصیص بودجه به نهادهای خاص و غیرشفاف تصمیم بگیرد.

به گفته نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، از الزامات لایحه بودجه ۱۳۹۸ ساماندهی معافیت مالیاتی و حذف برخی یارانه‌های پنهان است.

وی همچنین از دستگاه دیپلماسی کشور خواست تا استراتژی مشخصی برای نقشه راه نفوذ دیپلماسی اقتصادی طراحی کند و برای حضور در کشورهای همسایه که مجموعا ۵۰۰ میلیون نفر جمعیت دارند، اقدام کند.

بادامچی تاکید کرد: برای بهبود روابط تجاری، خارجی و معنوی با سایر کشورهای جهان باید در آوردگاه تصمیمات بزرگ، کشور را نجات دهیم.

ایسنا

ارسال نظر

تازه ها