کد خبر 32372

با اعلام نوبخت

نوبخت اعلام کرد که در سال آینده حقوق کارمندان دولت 20 درصد یعنی به میزان یک پنجم افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد حقوق کارمندان دولت سال آینده 20 درصد افزایش پیدا خواهد کرد. نوبخت همچنین در ادامه گفت که میزان افزایش یک پنجم حقوق کنونی کارمندان خواهد بود. 

اعلام این خبر در حالی صورت می گیرد که برخی از نمایندگان مجلس میزان افزایش حقوق کارمندان دولت را 25 درصد اعلام کرده بودند. 

بعد از بالارفتن نرخ دلار و همچنین کاهش میزان قدرت خرید مردم بحث افزایش حقوق و ودستمزد کارکنان و همچنین کارگران امسال نیز مطرح شد اما مورد موافقت دولت قرار نگرفت. 

کارگران نیز در جلسات کمیته مزد شورای عالی کار تلاش کردند تا میزان دستمزد را افزایش دهند اما موفق نشدند که در این خصوص وزیر کار را قانع کنند. آنها بر این عقیده بودند که کاهش قدرت خرید کارگران حدود 800 هزار تومان است و بسته های حمایتی دولت کفاف این افزایش هزینه کارگران را جبران نمی کند. 

دولت در عوض برای جبران کاهش قدرت خرید مردم بسته حمایتی را ارائه داد که بر اساس یک جدول به حساب سرپرست خانوارها واریز کرد. 

دولت همچنین برای جبران کاهش قدرت خرید کارمندان دولت کسانی را که زیر سه میلیون تومان حقوق می گرفتند حدود 200 هزار تومان به حساب انها واریز کرد. 

برخی از کارشناسان اقتصادی باور داشتند که افزایش حقوق و دستمزد امسال باعث افزایش نرخ تورم می شود و به همین دلیل دولت نیز با افازیش حقوق مخالفت کرد و در عوض بسته های حمایتی را به احاد جامعه ارائه داد. 

ارسال نظر

تازه ها