کد خبر 30718

با اعلام سازمان امور مالیاتی

سازمان امور مالیاتی نهادهایی را که مالیات نمی پردازند اعلام کرد که در میان انها بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ایران نیز وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سازمان امور مالیاتی کشور، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی که مشمول مالیات نیستند، را اعلام کرد.

در بخشنامه نادر جنتی معاون مالیات‌های مستقیم سازمان مالیاتی آمده است: نظر به اینکه براساس بند 4 الحاقی به ماده 2 قانون مالیات‌های مستقیم به موجب بند (1) قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، مصوب 1394/4/31 بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی دارای مجوز معافیت از طرف حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از شمول پرداخت مالیات‌های موضوع قانون مالیات‌های مستقیم، خارج گردیده‌اند، به پیوستتصویرنامه شماره 33306/ 1 مورخ 1396/9/211 دفتر مقام معظم رهبری به شرح زیر جهت اطلاع و اقدام ارسال  می‌شود: 

اسامی بنیادها و نهادهایی که براساس نظر مقام معظم رهبری مشمول بند مذکور بوده و تحت نظارت این دفتر فعالیت می‌نمایند، به طرح ذیل جهت بلاغ به سازمان امور مالیاتی و مراجع ذی‌ربط برای رعایت مفاد قانون درباره انها ایفاد می‌گردد. 

بدیهی است مفاد تبصره‌های ماده 2 قانون درخصوص این بنیادها و نهادها و تکالیف آنها در مورد پرداخت مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده همچنان مجری خواهد بود. 

1- بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی 

2- کمیته امداد امام خمینی (ره) 

3- سازمان تبلیغات اسلامی 

4- دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم 

5- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 

6- بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی 

7- ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) 

8- مرکز خدمات حوزه‌های علمیه 

9- موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی 

10- جامعه المصطفی (ص) العالمیه 

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها