کد خبر 30150

سرپرست پیشین وزارت اقتصاد

سرپرست پیشین وزارت اقتصاد گفت: وزارت اقتصاد تنها دستگاهی است که در سال ۱۳۹۷ دو بار مورد تشویق مقام معظم رهبری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، رحمت اله اکرمی، سرپرست سابق وزارت اقتصاد، در مراسم معارفه وزیر جدید اقتصاد با بیان اینکه فرهاد دژپسند این وزارتخانه را با کارنامه درخشانی تحویل می‌گیرد اظهار کرد: کارکرد وزارت اقتصاد با وظایف و انتظاراتی که از آن می رود تناسبی ندارد. قضاوت بیرونی مردم نسبت به این وزارتخانه این است که باید متولی کل حوزه اقتصاد کشور باشد، در حالی که کارکرد درونی و بیرونی این وزارتخانه با هم تناسبی ندارد

اکرمی همچنین به کارنامه یک ساله وزارت اقتصاد هم اشاره کرد و گفت: در زمینه رشد الکترونیکی کردن خدمات وزارت اقتصاد رتبه اول را دارد. بیمه مرکزی و سازمان امور مالیاتی هم در این زمینه رتبه های دوم و سوم را دارند.

او با تاکید بر اینکه برای شفاف سازی و مبارزه باید به سمت دولت الکترونیک برویم اظهار کرد: در وزارت اقتصاد برای اولین بار حدود ۵ هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت را تسویه کردیم. همچنین در سال ۱۳۹۶ حدود ۵۸ میلیون نفر از شهروندان توسط سازمان خصوصی سازی سود سهام عدالت خود را دریافت کردند.

سرپرست پیشین وزارت اقتصاد ادامه داد: در سال گذشته بورس کشور جزو سه بورس برتر منطقه بود. همچنین خزانه داری کلیه اوراق مالی را بدون تاخیر بازپرداخت کرده است. وزارت اقتصاد تنها دستگاهی است که در سال ۱۳۹۷ دو بار مورد تشویق مقام معظم رهبری قرار گرفت.

در ادامه این مراسم لوح تقدیری به رحمت اله کرمی به خاطر زحمات او در سرپرستی وزارت اقتصاد در چند ماه گذشته توسط جهانگیری به او اهدا و از زحماتش تقدیر شد.

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها