کد خبر 22049

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نقدینگی را عامل اصلی بحران های اقتصادی د انست.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، مرتضی صفاری امروز(یکشنبه) در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان نطنز، اظهار کرد: نقدینگی زیاد یکی از عوامل اصلی وضعیت بحران اقتصادی فعلی در کشور است.

وی افزود: این نقدینگی گاهی به سمت بازار مسکن می‌رود و در آنجا مشکل‌ساز می‌شود، گاهی به سمت بازار خودرو و در حال حاضر هم به سمت دلار و طلا و سکه آمده و همین امر باعث نوسانات قیمت دلار و طلا شده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بهتر است که با حذف قوانین دست و پاگیر و بوروکراسی اداری باعث شویم تا سرمایه‌گذار نقدینگی خود را در بخش اشتغال‌زایی و کارآفرینی هزینه کند تا علاوه بر کاهش بیکاری، چرخ‌های اقتصاد کشور هم به حرکت درآید.

وی تصریح کرد: متأسفانه این روزها سرمایه‌گذاران راحت طلب شده‌اند و کارهای سرمایه‌گذاری در بخش تولید انجام نمی‌دهند و سرمایه خود را مشغول خرید و فروش خانه و خودرو و دلار و طلا کرده‌اند.

صفاری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات حال حاضر کشور، ضعف در ساختار اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی است که این ضعف سبب شده که صندوق‌های بازنشستگی توانایی پرداخت حقوق بازنشستگان را نداشته باشند و دائم از دولت طلب پول کنند.

نماینده مردم نطنز در مجلس گفت: حتی همین نوسانات ارز و طلا سبب شده تا مشکلات صندوق بازنشستگان چند برابر شود و نتوانند حقوق بازنشستگان را به موقع پرداخت کنند و این مشکل تا حدی جدی است که زمانی که شخص 30 سال کار می‌کند و ماهانه از حقوقش مبلغی به عنوان صندوق بازنشستگی کم می‌شود ولی در زمان بازنشستگی با چنین معضلاتی روبرو است.

 

ارسال نظر

تازه ها