کد خبر 18924

گزارش مربوط به عملکرد صندوق توسعه ملی در زمینه اهدای تسهیلات به بخش های مختلف اقتصادی و مالی منتشر شده است. این تسهیلات تا پایان سال 96 معادل 45 هزار میلیارد تومان بوده است.

 

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، بررسی عملکرد صندوق توسعه ملی از زمان تاسیس تا پایان سال 96 حدود 45 هزار میلیارد تومان تسهیلات ریالی به بخشهای خصوصی تعاونی و بخش عمومی غیر دولتی برای استفاده در بخش کشاورزی و صنعت و معدن در اختیار بانکها قرار گرفته است.

گفتنی است، از مجموع 45 هزار میلیارد تومان  قرارداد با سیستم بانکی(سپرده گذاری ریالی و عاملیت)، حدود 23 هزار میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات تخصیص داده شده است.

بر این اساس  کل مبلغ قرارداد عاملیت ریالی با بانکها 21 هزار میلیارد تومان بوده که حدود 12 هزار میلیارد تومان آن جهت دریافت تسهیلات پرداخت شده است.

همچنین از  22 هزار میلیارد تومان سپرده گذاری ریالی انجام شده از محل ماده 52 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، 11.4 هزار میلیارد تومان تسهیلات تخصیص داده شده است.

مجموع سپرده گذاری ریالی صندوق توسعه ملی در بانکها از محل قوانینِ الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت  و ایجاد اشتغال پایدار رقمی در حدود 23.7 هزار میلیارد تومان می‌باشد.

منبع : خبرگزاری تسنیم 

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها