کد خبر 16589

واریز زودتر از موعد

بر خلاف این که هر ماه یارانه ها در تاریخ 26 ام در حساب سرپرستان خانوار واریز می شد در خرداد زمان واریز یارانه ها ساعت 24 پنج شنبه 24 خرداد ماه اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بر خلاف آن که در هر ماه یارانه ها در روز 26 ام واریز می شود زمان در نظر گرفته شده برای واریز یارانه به حساب سرپرستان خانوار 24 خرداد است. 

یارانه ماه جاری هشتاد و هشتمین مرحله از پرداخت یارانه‌های نقدی است که از آذرماه سال ۱۳۸۹ و با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان واریز می‌شود. مبلغ یارانه نقدی در طول سال‌های گذشته تغییری نکرده و در مجموع اکنون بیش از ۷۷ میلیون نفر در هر ماه یارانه دریافت می‌کنند که هزینه‌ای بیش از ۳۶۰۰ میلیارد تومان را برای دولت به همراه دارد.

در کنار یارانه نقدی که واریز می‌شود از فروردین ماه سال گذشته طبق قانون بودجه دولت مبلغی را به طور مازاد برای مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد نیز واریز می‌کند.

با وجود تکالیفی که در قانون بودجه بر عهده دولت گذاشته شد تا با غربالگری یارانه‌بگیران هزینه سنگین پرداختی بابت یارانه نقدی را کاهش دهد، تاکنون گزارش قابل قبولی در مورد حذف یارانه‌بگیران پردرآمد از سوی دولت منتشر نشده است. این در حالی است که پیش تر اعلام شده بود حدود چهار میلیون نفر حذف شدند که در نتیجه اعتراض آنها بیش از یک میلیون نفر به جمع یارانه‌بگیران برگشتند.

 

منبع:ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها