کد خبر 16309

یک مقام دولتی

یک مقام دولتی گفت: پروژه هایی که به بخش خصوصی واگذار می شوند مصداق اصلی اقتصاد مقاومتی هستند

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، هوشنگ بازوند عصر امروز شنبه در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: به دلیل اهمیت اقتصاد مقاومتی و جهت پیشبرد راهبردهای اقتصاد مقاومتی، لازم است جلسات به صورت ویژه پیگیری شود.

استاندار کرمانشاه بر تسریع در اجرای طرح سد بیستون تاکید کرد و افزود: اگر سد بیستون درست نشود ۱۰ سال دیگر حدود ۵ هزار نفر از افرادی که شغل آنها وابسته به آب است عملا بیکار خواهند شد.

بازوند بیان داشت: کلیه دستگاه ها پروژه های پیشنهادی اقتصاد مقاومتی اثر گذار را تا ۱۰ روز آینده به ما اعلام کنند که ما طی نامه ای به معاون رئیس جمهور ارجاع دهیم و توضیح دهیم که این پروژه ها می تواند حلال مشکلات این استان باشند چرا که پروژه های اثر گذار را خود ما بهتر تشخیص می دهیم.

استاندار تصریح کرد: دولت به پروژه های اقتصاد ملی نگاه ویژه دارد و در استان ما نیز نگاهمان به این پروژه ها باید جدی باشد.

بازوند با بیان اینکه تکلیف پروژه های اقتصادی در اقتصاد مقاومتی هنوز مشخص نیست، ابراز داشت: متاسفانه در حال حاضر ما در بحث اقتصاد مقاومتی در بخش‌های نفت، وزارت صنعت و برخی پروژه های دیگر خلاء هایی داریم.

استاندار ادامه داد: پروژه های عمرانی را که قابلیت واگذاری در قالب ماده ۲۷  به بخش خصوصی را دارد هرچه سریع‌تر واگذار کنند تا از این حالت رکود خارج شوند.

وی اذعان داشت: پروژه هایی که به بخش خصوصی واگذار می شوند مصداق اصلی اقتصاد مقاومتی هستند.

بازوند خاطر نشان کرد: با هماهنگی راه و شهرسازی پروژه ساخت آزادراه بیستون به حمیل را با مبلغ ۱ هزار و ۱۲۸ میلیارد تومان به بخش خصوصی واگذار کردیم که به زودی کار خود را آغاز خواهد کرد.

وی همچنین گفت: یکی دیگر از پروژه ها که قرار است به بخش خصوصی واگذار شود آزادراه ورودی همدان تا بیستون با مبلغ ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که به دلیل اینکه بخش خصوصی خواستار مشارکت ۵۰ درصدی دولت شده است در حال حاضر موفق به واگذاری نشدیم البته در حال رایزنی با جناب آقای آخوندی هستیم که این مشکل حل و فصل شود.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: همچنین در حال رایزنی هستیم که آزادراه کرمانشاه به خسروی را نیز به قرارگاه خاتم واگذار کنیم تا بسیاری از کارها پیش برود.

استاندار تاکید کرد: کلیه دستگاههای اجرایی ظرف مدت یک هفته لیست پروژه هایی را که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارد به سازمان مدیریت اعلام کنند تا پیگیری های لازم بعمل آید.

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها