کد خبر 14227

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص تصمیم ارزی اخیر بانک مرکزی گفت:تبلیغات، دولت باید برای بازگرداندن آرامش به بازار تصمیمات صحیح اتخاذ کند و در مقطع کنونی به نظر می رسد تصمیم ارزی دولت مناسب بوده است.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، الیاس حضرتی  درباره مسائل اقتصادی کشور گفت: در موضوعات مختلف مخصوصاً موضوعات اقتصادی که این روزها در کشور پررنگ‌تر به آن پرداخته می‌شود بلد نیستیم که مسائل مثبت و کارکردهای خوب و همچنین نقاط قوت و توانمندی ها را به مردم منتقل کنیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گاها یک وزیر با حضور در صدا و سیما فکر می‌کند با تشریح یک بخشنامه همه چیز حل می شود در حالی که اینگونه نیست.
حضرتی تصریح کرد:باید توجه کرد که در حال حاضر دولت به معنای حاکمیت یک طرف قضیه است و مردم نیز که منتظر گشایش و حل مشکلات اقتصادی هستند در یک طرف هستند البته تبلیغات وحشتناک دشمنان نیز وجود دارد که در حال حاضر میدان دار شده اند.

وی ادامه داد:به نظر می رسد تبلیغات، تشریح و تبیین قضایا از سوی ما مغفول مانده است دولت برای اینکه بتواند آرامش را به بازار برگرداند باید تصمیمات صحیح اتخاذ کند و می‌توان عنوان کرد که تصمیم اخیر ارزی دولت برای مقطع کنونی زمانی مناسب بوده است.

مردم اصلی ترین اخبار را از شبکه های مجازی و رسانه‌های مستقل می‌گیرند

وی ادامه داد:تصمیمات صحیح دولت باید توسط دولت و کسانی که توانایی مدیریت افکار عمومی را دارند مانند جامعه نخبگان و دانشگاهیان و همچنین صدا و سیما و رسانه‌های دیگر برای مردم تشریح شود چرا که علاوه بر صدا و سیما رسانه های دیگر نیز از قدرت نفوذ و اثرگذاری برخورداند.با وجود تمام محدودیت هایی که برای استفاده از شبکه‌های مجازی وجود دارد اما مردم اصلی ترین اخبار را از شبکه های مجازی و رسانه‌های مستقل می‌گیرند.

حضرتی  در ادامه افزود:اگر رسانه های مستقل توسط دولت و حاکمیت به رسمیت شناخته نشوند و مسائل  و دغدغه ها دولت با رسانه های مستقل در میان گذاشته نشود و این رسانه ها در کنار دولت در جهت تبیین سیاست ها کمک نکنند کار دشوار می شود.

وی گفت: برخی از موضوعات با ارائه یک بخشنامه از سوی دولت قابل حل است و برخی مشکلات با همکاری سه قوه رفع می شود و نهایتا اینکه در رسیدگی به برخی از مسائل،علاوه بر سه قوه باید نهادهای تحت امر مقام معظم رهبری نیز مانند سپاه و ارتش، ستاد اجرایی فرمان امام راحل، آستان قدس، بنیاد مستضعفان و صدا وسیما و نهادهای مختلف نیز باید کمک کنند البته در رفع برخی مشکلات علاوه بر سازمان های مذکور نیز باید از سازمان های مردم نهاد، و احزاب کمک کند.

حضرتی ادامه داد:جامعه رسانه ای که در خدمت صهیونسیم، آمریکا و دشمنان است یک جریان قوی محسوب می شود بنابراین باید تصمیمات صحیح برای مقابله با دشمنان اتخاذ شود و در راستای مدیریت افکار عمومی تصمیمات غلط باید اصلاح و از نقاط قوت و ظرفیت افراد بانفوذ در کشور بیشتر استفاده شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:باید لحظه به لحظه علاوه بر مسئولان، روشنفکران و منتقدان نیز با مردم در راستای حفظ منافع ملی صحبت کنند و بطور مثال بگویند این انتقادات مطرح است اما سیاست ارزی در این شرایط مناسب است.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها