کد خبر 11491

رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح کرد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هدف اصلی ما این است که در سال‌جاری بتوانیم یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی در12 برنامه ایجاد کنیم

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محمدباقر نوبخت در جلسه مشترک با اعضای فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی که در محل سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد،‌ افزود: مشوق و مبدع بحث اشتغال، مقام معظم رهبری هستند. ما در جلسه‌ای که در مورد آسیب‌های اجتماعی در خدمت ایشان بودیم، فرمودند که اشتغال به عنوان عامل اصلی کاهش آسیب‌های اجتماعی تلقی می‌شود.

نوبخت با اشاره به تسهیل در مراحل پرداخت وام‌های اشتغال اظهار داشت: ما به دنبال پول‌پاشی نیستیم و هدف ما تولید بیکار بدهکار نیست، بلکه هدف اصلی ما این است که در سال‌جاری بتوانیم یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی در12 برنامه ایجاد کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد که تا سال به نیمه خود نرسیده است، گزارش‌های نوید بخشی از اشتغال به استحضار ملت ایران رسانده شود.

پیش از سخنان نوبخت، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در سخنانی گفت: تا تاریخ بیست و هشتم فروردین ماه سال‌جاری، حدود 90 درصد اعتباراتی که به کمیته امداد امام خمینی(ره) در مورد اشتغال‌زایی تخصیص داده شده بود، جذب شده است.

وی افزود: برای حدود 140 هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد وام پرداخت شده و خوشبختانه همکاری بانک‌ها با کمیته امداد امام خمینی و مردم متقاضی وام خوب بوده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها