کد خبر 11272

مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس

مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس در خصوص تامین مالی گفت: تامین مالی ارز از طریق فاینانس از تامین مالی داخلی ارزانتر است بنابرین به دنبال فاینانس هستیم وی در ادامه گفت: در راستا تنظیم بازار ارز دستورالعمل مشخصی برای عرضه ارز پتروشیمی ها در بازار وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"،جعفر ربیعی در حاشیه آیین سالگرد عرضه سهام هلدینگ خلیج فارس در بورس درباره عرضه ارز پتروشیمی ها برای تنظیم بازار، اظهار داشت: دستور العمل مشخصی برای ارز پتروشیمی ها در بازار وجود دارد.

وی با بیان این که هلدینگ خلیج فارس، بزرگترین صادرکننده کشور است، افزود: پارسال ۶.۵ میلیارد دلار درآمد صادراتی داشتیم که ۳.۵ میلیارد دلار به طور خالص وارد کشور شد.مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس یادآور شد: بقیه این درآمد صرف خرید تجهیرات، پرداخت بدهی ها و تامین فاینانس شده است.

ممنوعیت خرید کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارسدر پاسخ به سوالی درباره تامین مالی نیز بیان داشت: با توجه با اینکه تامین مالی ارز از طریق فاینانس از تامین مالی داخل کشور ارزان تر است، به دنبال برخی فاینانس ها هستیم.

ربیعی یادآور شد: همچنین تلاش می کنیم که از طریق ابزار های مختلف مالی بورس نیز منابع مالی را تامین کنیم. مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس درباره حمایت از کالاهای ایرانی نیز گفت: خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند، ممنوع است.

وی تصریح کرد: برای حمایت از کالای ایرانی، سازندگان باید به افزایش کیفیت و کاهش قیمت توجه کنند. ربیعی درباره وضعیت بازار ارز نیز گفت: ثبات بازار ارز در بلند مدت به نفع شرکت های پتروشیمی است.

منبع : ایبنا 

ارسال نظر

تازه ها