کد خبر 96507

آنچه در بازار امروز گذشت

معاملات امروز بازار سرمایه با توجه ویژه به نمادهای کوچک، گروه خودرو و بانک پیش رفت. بزرگانی چون محصولات شیمیایی و فلزات اساسی در روند متعادل و مثبت قرار داشتند و در دقایق پایانی تمامی نمادهای حاضر در گروه فرآورده‌های نفتی سبز شدند. حقیقی‌ها نقش پررنگ‌تری در معاملات روز جاری نشان دادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار امروز روند روز گذشته را با تمرکز بر سهم‌های کوچک ادامه داد و توانست با تقاضایی که در اکثر نمادهای بازار شکل گرفته بود صعود بیش از 24 هزار واحدی و توقف بر روی رقم 1 میلیون و 514 هزار واحد را ثبت کند. «فارس»، «وبملت»، «بورس»، «وغدیر»، «خودرو»، «اخابر» و «پارسان» شاخص‌سازان اصلی در بازار امروز بودند.

فلزات اساسی، محصولات شیمیایی و بانک‌ها به ترتیب با ارزش معاملات 1061، 1004 و 876 میلیارد تومان برترین صنایع روز جاری بودند.

از جمله نمادهایی که بازگشایی آن در روز جاری مورد توجه قرار گرفت نماد «بورس» با افزایش 28 درصدی بود که پس از ریزش‌های مدت اخیر توانست بر روی قیمت 5151 تومان قرار بگیرد.

سهم‌های کوچک به مدار توجهات بازگشتند

کوچک‌ترهای بازار پس از گذشت بیش از دو ماه مجددا به مدار توجهات بازگشتند و شاهد تشکیل صف‌های خرید در آن‌ها بودیم. در گروه سیمان متاثر از اخبار پیچیده مبنی بر درخواست‌ها برای آزادسازی قیمت صف‌های خرید تشکیل شد. در گروه دارو پس از افت‌های قابل توجه سهام ارزنده تلقی شدند و شاهد شکل‌گیری صف‌های خرید بر روی آن‌ها بودیم.

با توجه به تحرکات شکل گرفته در دو گروه نام برد، کوچک‌ترها که مدت اخیر در مدار نزولی سپری کردند و بخش زیادی از ارزش قیمتی خود را از دست دادند پ، فرصت را غنیمت شمردند و وارد مدار صعودی شدند. بدین ترتیب تقاضای شکل گرفته برای خرید در اکثر نمادهای کوچک بازار سبب شد تا صنایع کوچک روز سبزی را پشت سر گذارند.

بانک‌ها به سبب اخبار پراکنده و غیررسمی مبنی بر تغییر در محاسبه نرخ تسعیر ارز و خودرویی‌ها دنباله‌رو معاملات بزرگانی چون خساپا و خودرو بیشترین صفوف خرید در روز جاری را تجربه کردند.

معاملات بی قانون فرابورس

صبح روز جاری و پیش از آغاز مرحله پیش‌گشایش فرابورس در پیامی خبر از اخلال ایجاد شده در سامانه سفارش‌گیری داد و اعلام کرد که معاملات با تاخیر آغاز خواهد شد. در آخر پس از یک بار بدقولی، معاملات در ساعت 13 به صورت رسمی آغاز شد اما در این میان امکان معامله بر روی تمامی نمادهای فرابورسی وجود نداشت. تا به این لحظه و تا زمان تنظیم این گزارش معاملات فرابورس در بی نظمی پیگیری می‌شود و هنوز هیچ شخص مسئولی درباره این میزان از بی نظمی توضیحاتی ارائه نکرده است.

کولاک بازار دلار

در نبود هیچ‌گونه نظارت برای کنترل بازار ارز دلار به مسیر صعودی خود ادامه می‌دهد و در جریان امروز نیز هم‌چنان بر مدار افزایشی تاخت تا نرخ دلار رسمی که توسط صرافی ملی اعلام می‌شود جهت خرید 29100 و جهت فروش 29200 تومان اعلام شود.

ارسال نظر

تازه ها