کد خبر 91378

با حضور سرپرست وزارت صمت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در ادامه سفر خود به استان سیستان و بلوچستان به همراه موهبتی، استاندار این استان برای افتتاح پروژه های هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید" امروز جمعه، عملیات اجرایی مخازن ذخیره سازی روغن در بندر شهید بهشتی چابهار را آغاز کرند.

 

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، عملیات اجرایی طرح ذخیره‌سازی روغن بندر شهید بهشتی چابهار به ظرفیت 100 هزار تن آغاز شد که فاز اول این طرح به ظرفیت 50 هزار تن تا پایان دولت به بهره‌برداری می‌رسد. 

همچنین حسین مدرس خیابانی و یزدان سیف به همراه استاندار سیستان و بلوچستان، رئیس سازمان صمت این استان و جمعی از مسئولان استانی، از محل اسکله تخلیه حمل و بارگیری اقلام و کالاهای اساسی در بندر چابهار بازدید کردند. 

در این سفر همچنین بازسازی و نوسازی انبارهای مجتمع ذخیره‌سازی مکران معروف به طریق‌القدس در چابهار با هزینه 200 میلیارد تومان همزمان با افتتاح ویدئوکنفرانسی سایر طرح های صنعتی و معدنی سیستان و بلوچستان که دیروز پنجشنبه به دستور رییس جمهور انجام شد، مورد بهره برداری قرار گرفت و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاون وزیر صمت امروز از این انبارها بازدید کردند.

چهار انبار کالای اساسی با هزینه ۱۵۳ میلیارد تومان در سیستان‌وبلوچستان افتتاح شد 

با دستور رییس جمهوری و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران چهار انبار مجتمع ذخیره‌سازی بازسازی و نوسازی شده مکران، معروف به طریق‌القدس در چابهار با هزینه ۱۵۳ میلیارد تومان همزمان با سایر طرح‌های صنعتی و معدنی سیستان وبلوچستان پنجشنبه به صورت ویدئوکنفراس افتتاح شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، علاوه‌ بر افتتاح چهار انبار بازسازی شده عملیات نوسازی یک انبار دیگر با هدف افزایش ظرفیت نگهداری کالاها در بندرچابهار آغاز می‌شود. 

چهار انبار طریق القدس با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن نگهداری کالای اساسی در طول یک سال اخیر بعد از گذشت سال‌ها بازسازی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

علاوه بر این مجتمع خدمات رفاهی نیز توسط مرزداران شرق در حال ساخت است تا رانندگان بتوانند از آن استفاده لازم را ببرند. 

از اسفند پارسال تا پایان خرداد سالجاری ۱۴ کشتی حامل ۴۵۰ هزار تن کالای اساسی شرکت بازرگانی دولتی ایران در بندرچابهار پهلوگیری و پس از عملیات تخلیه و بارگیری به استان‌های شرقی کشور ارسال شده است.  

علاوه‌ بر این طرح تفاهم‌نامه ساخت مخازن ۱۰۰ هزار تنی روغن خوراکی در بندرچابهار امضا می‌شود تا زمینه ورود و ذخیره سازی کالای اساسی روغن نیز در این بندر افزوده شود. 

حمل سریع کالاهای اساسی از بندر چابهار از اولویت های دولت است برای همین منظور رییس جمهوری بر توسعه بندر چابهار نظارت می‌کنند. 

مجتمع ذخیره سازی مکران چابهار که از اهمیت استراتژیک در انتقال کالاهای اساسی کشور برخوردار است مورد توجه ویژه قرار دارد و مسوولان استانی و کشوری از نزدیک، روند پیشرفت پروژه‌های اجرایی را بررسی می‌کنند. 

در هفته پنجم پویش ملی «تولید ، تداوم امید» سه طرح صنعتی و بازرگانی با مجموع سرمایه گذاری 2400 میلیارد ریالی و اشتغالزایی ۲۳۰ نفر به دستور رییس جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

ارسال نظر

تازه ها