کد خبر 60988

بورس کالای ایران، 12 ساله شد. این سازمان در سال 86 با ماموریت ایجاد بازار شفاف در راستای تسهیل معاملات و کشف نرخ قیمت کالاهای اساسی و مواد اولیه واسطه ای بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا آغاز به کار کرد.

به گزارش بااقتصاد، در دهه های گذشته به دلیل نبود بازار کالاهای پایه در بخش های مختلف صنعتی، پتروشیمی و کشاورزی که با محدودیت ها و دشواری های ساختاری زیادی روبرو  بود، بخش عمده ای از این مشکلات مربوط به استفاده نکردن از ابزارهای نوین اقتصادی و ساختار نامناسب و ناکارامد بازارهای سنتی می شد که ضرورت تشکیل بورس کالای ایران را شدت بخشید.

در اهداف و افق چشم انداز، بورس کالای ایران به عنوان مرجع قیمت­ گذاری کالاهای اساسی و مواد اولیه واسطه ­ای در منطقه و یکی از گزینه­ های اولویت­ دار تولیدکنندگان برای تامین مالی و پوشش ریسک تجاری اعلام شناخته می شود و در لیست کالاها و اوراق بهادار بورس کالای ایران، محصولات صنعتی و معدنی، فراورده های نفتی و پتروشیمی، محصولات کشاورزی، بازار مشتقه و کالاهای فرعی قرار دارد.

پایگاه خبری تحلیلی «بااقتصاد» و هفته نامه دیجیتال «سهامدار»، دوازدهمین سال تاسیس بورس کالای ایران را تبریک می گوید و تلاش مدیران و پرسنل تلاشگر و فعالان بازار سرمایه کشور را ارج می نهد.

 

 

ارسال نظر

تازه ها