کد خبر 32979

صنایع پتروشیمی فعال در بورس اوراق بهادار آمریکا، در بازار «بورس نیویورک» و در شاخص S & P 500  در رده «مواد پایه» یعنی Basic Materials دسته‌بندی می‌شود. این صنعت در ماه‌های اخیر از جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین تأثیر بسیار زیادی پذیرفت به طوری که تا قبل از آغاز جنگ تجاری توسط دونالد ترامپ تمامی صنایع مربوط به «مواد پایه» روندی صعودی داشتند و ارزش بازار آنها در حال افزایش بود. اما جنگ تجاری آمریکا و چین روند صعودی را تغییر داد و تقریبا همه‌ی شرکت‌ها به صورت هماهنگ یک سقوط آزاد را تجربه کردند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ صنعت پتروشیمی که مواد اولیه خود را از کشور چین وارد می‌کردند و یا محصولات خود را به این کشور صادر می‌کردند، در نتیجه افزایش تعرفه‌های تجاری ترامپ بر روی کالاهای چینی و به دنبال آن تلافی کشور چین، دچار کاهش ارزش سهام شدند و مقدار زیادی از ارزش بازار خود را از دست دادند.

در شاخص S & P 500 این کاهش ارزش بازار سهام هم شامل شرکت‌های بزرگ نفت و گاز از جمله «اکسون موبیل» و «شِورون» و هم شرکت‌های تولیدکننده صنایع پتروشیمی بالادست از جمله «داودوپونت»، «شرکت محصولات شیمیایی ایستمن» و «APD» و نیز صنایع شیمیایی پایین‌دستی تولیدکننده مواد ویژه از جمله «پراکسیر»، «لیوندل باسل»، «اکولاب»، «آلبرماله»، «کابوت» و «شروین ویلیامز» شد. 

«شورای شیمی آمریکا» اعلام کرد 96 درصد صنایع ایالات متحده از محصولات پتروشیمی استفاده می‌کنند و تعرفه‌ها لطمه‌ای جدی به صنایع می‌زند چرا که صنایع آمریکایی در بسیاری از آنها وابسته به چین هستند. از میان 200 میلیارد دلار کالای چینی که مشمول تعرفه 10 درصدی شدند، شورای شیمی آمریکا مواد پتروشیمی که مشمول این تعرفه‌ها شدند را چنین برشمرد: پروپیلن، بوتادین، کلراین و کربنات سدیم، بنزن، زایلن، تولین و اتیلن گلیکول. طبیعی است وقتی این تعداد از مواد پتروشیمی مشمول 10 درصد تعرفه می‌شوند ارزش بازار شرکت‌های وابسته به این محصولات را که تقریبا تمامی صنایع پتروشیمی آمریکا را شامل می‌شود، تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث تنزل آن می‌شود. برای بحث دقیق‌تر چند شرکت بسیار مهم بین‌المللی پتروشیمی (چه بالادستی و چه پایین‌دستی) را مورد بررسی دقیق‌تر قرار می‌دهیم.

BASF  با نماد BAS

شرکت پتروشیمی BASF بزرگترین شرکت‌ صنایع پتروشیمی جهان محسوب می‌شود که مقر و دفتر مرکزی آن در آلمان و در شهر «لودویگسهافن» در ایالت «راینلند فالتز» قرار دارد. این شرکت تولیدکننده انواع مختلفی از محصولات شیمیایی از بالادستی گرفته تا پایین‌دستی را تولید می‌کند که شامل دامنه بسیار متنوعی از صنایع می‌شود و مواد اولیه بسیاری از آنها را تولید می‌کند. این شرکت بزرگ آلمانی یکی از شرکت‌های موجود در شاخص «دکس» بورس فرانکفورت آلمان محسوب می‌شود. این شاخص در واقع شامل 30 شرکت عمده آلمان است که حرکت این شاخص در بورس فرانکفورت روند حرکتی بورس فرانکفورت را نشان می‌دهد. 

اطلاعات این شرکت در پایین به شرح زیر است:

قیمت هر سهم

63 یورو 39 سنت

 

ارزش بازار شرکت

57 میلیارد یورو

 

تعداد

5212594 سهم

میزان فروش شرکت در سه ماهه سوم

15 میلیارد و 606 میلیون یورو

 

سود خالص شرکت در سه ماهه سوم

1 میلیارد و 200 میلیون یورو

 

بدهی خالص شرکت در 30 سپتامبر

18 میلیارد یورو

 

سود هر سهم

1.31 یورو

 

ارزش کل دارایی‌ها

86 میلیارد یورو

 

ارزش کل بدهی‌ها

49 میلیارد یورو

نسبت بدهی به دارایی

24 درصد

حاشیه سود

7.69 درصد

P/E

10

 

در نتیجه جنگ تجاری آمریکا و چین این شرکت دچار ریزش ارزش بازار و همچنین افت قیمت سهام شد به طوری که قیمت هر سهم این شرکت در تاریخ 21 سپتامبر 81.63 یورو بود که بعد از آغاز جنگ تجاری در 24 اکتبر به پایین‌ترین سطح خود یعنی 65 یورو رسید. بعد از این تاریخ شرکت روند صعودی ملایمی را طی کرد که در نتیجه آن در نیمه نوامبر امسال قیمت هر سهم شرکت به 69 یورو رسید اما دوباره در نیمه دوم نوامبر باز روند نزولی به خود گرفت به طوری که در نتیجه تهدید آمریکا در اعمال تعرفه بر کالاهای چینی و نیز کاهش چشم‌انداز پیش‌بینی رشد اقتصادی توسط صندوق بین‌المللی پول، در تاریخ 30 نوامبر به پایین‌تر از سطح قیمتی 65 یورو در ماه اکتبر یعنی به 63 یورو , 39 سنت رسید.

BASF

شناسایی سود خالص این شرکت در سه ماهه سوم سال 2018 به میزان 10 درصد کاهش و به تبع سود هر سهم شرکت نیز 10 درصد افت نسبت به مدت مشابه سال 2017 را تجربه کرد. این در حالی است که میزان بدهی‌های شرکت در سه ماهه سوم سال 2018 نسبت به مدت مشابه پارسال حدود 47 درصد رشد کرد.

موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات تجاری آمریکا و چین باعث شده که این شرکت چشم‌انداز خوبی داشته باشد و احتمال می‌رود که این هفته با رشد قیمت سهام مواجه باشد و بزرگترین شرکت پتروشیمی دنیا دوباره به روزهای اوج خود باز گردد. اما چیزی که ممکن است سوداوری این شرکت را تحت تأثیر قرار دهد کاهش شدید قیمت نفت است که باعث ارزان شدن محصولات پتروشیمی در سراسر دنیا شده است لذا این امر می‌تواند چشم‌انداز مثبت ناشی از توافق تجاری آمریکا با چین را خنثی کند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت اگر روند کاهش قیمت نفت ادامه داشته باشد احتمال می‌رود که این شرکت دوباره با کاهش ارزش روبرو شود و قیمت سهم آن همچنان کاهش یابد. مگر اینکه کاهش قیمت نفت متوقف شود و نفت دوباره روند صعودی بگیرد.

 

داودوپونت (DWDP)

هولدینگ «داودوپونت» به گفته بسیاری دومین شرکت بزرگ صنعت پتروشیمی بعد از «BASF» محسوب می‌شود و بسیاری نیز عقیده دارند که در بحث فروش محصولات بزرگترین شرکت پتروشیمی جهان است که در حوزه بالادستی و پایین‌دستی فعالیت می‌کند. این شرکت بزرگ در تاریخ 31 آگوست 2017 از ادغام دو شرکت بزرگ «داو کمیکال» و «دوپونت» تشکیل شد که تا پیش از آنها به صورت دو شرکت مجزا فعالیت می‌کردند. این شرکت بزرگ عضو «بورس نیویورک»، هم یکی از اجزای شاخص «میانگین صنعتی داوجونز» است و هم دو شاخص بسیار مهم و مشهور «S & P 100» و «S & P 500» محسوب می‌شود. یعنی در واقع یکی از 100 شرکت برتر ایالات متحده است که تأثیر بسزایی در شاخص‌های سه‌گانه بازار سهام دارد. در بحث درآمد کل شرکت‌ها، این واحد صنعتی پتروشیمی در سال 2018 توسط مجله «فورچون» به عنوان 47 امین شرکت برتر جهان رده‌بندی شد که نشان‌دهنده اهمیت این واحد غول‌آسای صنعتی می‌باشد.

این هولدینگ بزرگ از خلال زیر مجموعه‌هایش در واقع در سه حوزه بسیار مهم مواد پتروشیمی تولید می‌کند که شامل مواد شیمیایی مربوط کشاورزی، مواد شیمیایی به علوم مواد و همچنین مواد شیمیایی ویژه در قالب محصولات پایین‌دستی. این شرکت قصد دارد که تا نیمه سال 2019 به سه شرکت مجزا تقسیم شود. 

خلاصه اطلاعات این شرکت در سه ماهه سوم سال به شرح زیر است که نشان‌دهنده نمای کلی این شرکت در بورس نیویورک است:

قیمت هر سهم

56 دلار و 49 سنت

ارزش بازار شرکت

129 میلیارد دلار

کل درآمد سه ماهه سوم

20 میلیارد دلار

کل فروش 9 ماهه

85 میلیارد دلار

سود خالص سه ماهه سوم

497 میلیون دلار

سود خالص 9 ماهه

1 میلیارد دلار

 

حاشیه سود سه ماهه سوم

2.47 درصد

 

ارزش کل دارایی‌ها

184 میلیارد دلار

 

ارزش کل بدهی

85 میلیارد دلار

 

نسبت بدهی به دارایی

19 درصد

 

سود هر سهم رقیق شده سالیانه

47 صدم دلار

 

سود هر سهم پیش‌بینی‌شده برای سال آینده

4 دلار و 74 سنت

 

سود هر سهم پیش‌بینی‌شده برای فصل بعد

89 صدم دلار

میزان کاهش سود هر سهم امسال

92 درصد

میزان رشد سود هر سهم سال آینده

15 درصد

سود هر سهم پیش‌بینی‌شده 5 سال آینده

7 درصد

بازده حقوق صاحبان سهام (ROE)

2.10 درصد

P / E

 

18

 

شرکت «داودوپونت» نیز از نبرد تجاری آمریکا با چین ضرر زیادی در بازار سهام دید به طوری قیمت هرسهم این شرکت در تاریخ در ابتدای سپتامبر حدود 72 دلار بود اما بعد از اعمال تعرفه‌ها توسط ترامپ ارزش این شرکت یک سقوط آزاد را تجربه کرد و قیمت هر سهم این شرکت 20 دلار کاهش یافت و در ابتدای نوامبر به 52 دلار رسید. تنها از ابتدای ماه نوامبر بود که این شرکت دوباره روند صعودی خود را آغاز کرد و در همان نیمه اول ماه قیمت سهم این شرکت به 60 دلار رسید و حدود 10 دلار از کاهش ارزش خود در خلال سه ماه گذشته را جبران کرد. اکنون قیمت سهم این شرکت حدود بالای 56 دلار است.

DWDP

با توجه به چشم‌انداز کاهش قیمت نفت و ارزان شدن محصولات پتروشیمی در سطح جهان به نظر می‌رسد تا زمانی که قیمت نفت همچنان کاهش داشته باشد چشم‌انداز بسیار مثبتی را برای سودآوری این شرکت نمی‌بینیم اگر چه توافق تجاری آمریکا با چین توانسته روابط تجاری این شرکت با چین را بهبهود ببخشد اما تعرفه‌های 10 درصدی همچنان موجود هستند. اگر چه کاهش قیمت نفت و ارزان‌تر شدن واردات نفت می‌تواند برای این شرکت خوب باشد اما چشم‌انداز کاهش قیمت محصولات نیز این اثر را خنثی می‌کند و منجر به کاهش سودآوری شرکت خواهد شد.

 

شرکت پتروشیمی شروین ویلیامز (SHW)

شرکت رنگ‌سازی «شروین ویلیامز» یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید، توزیع و فروش رنگ و محصولات وابسته به آن در جهان محسوب می‌شود که مقر آن در شهر «کلیولند»  «ایالت اوهایو» است. این شرکت فعال در بورس نیویورک یکی از اعضای شاخص S & P 500 محسوب می‌شود که همین امر نشان می‌دهد که این شرکت اگر چه فعالیت محدودی دارد و در سطح پایین‌دستی است اما یکی از شرکت‌های تأثیرگذار است. حوزه فعالیت این شرکت، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اروپاست و یکی از شرکت‌های لیست شده در مجله «فورچون 500» است. «شروین ویلیامز» در اول ژوئن سال 2017 شرکت «والسپار» را به ارزش 11 میلیارد دلار در خود ادغام کرد.

اطلاعات مالی «شروین ویلیامز» به شرح زیر است:

قیمت هر سهم

406 دلار و 60 سنت

حجم

380 هزار و 679 سهم

ارزش بازار شرکت

37 میلیارد دلار

 

کل فروش 9 ماهه

17 میلیارد دلار

 

کل درآمد سه ماهه سوم

4 میلیارد و 700 میلیون دلار

حاشیه سود خالص

10 درصد

 

کل ارزش دارایی‌ها

20 میلیارد دلار

 

کل ارزش بدهی‌ها

16 میلیارد دلار

 

نسبت بدهی به دارایی

48 درصد

 

سود هر سهم رقیق‌شده 12 ماه گذشته

13 دلار و 45 سنت

 

سود هر سهم پیش‌بینی‌شده سال بعد

21 دلار

 

سود هر سهم پیش‌بینی‌شده سه ماهه بعد

4 دلار

میزان رشد سود هر سهم امسال

6 درصد

میزان رشد سود هر سهم پیش‌بینی‌شده سال بعد

14 درصد

سود هر سهم پیش‌بینی‌شده 5 سال بعد

17 درصد

بازده حقوق صاحبان سهام (ROE)

50 درصد

 

P / E

31

 

«شروین ویلیامز» از آنجایی که وابستگی زیادی به واردات مواد اولیه از چین دارد در خلال اعمال تعرفه بر 200 میلیارد دلار از کالاهای چینی که شامل برخی مواد شیمیایی نیز می‌شد، آسیب زیادی دید و دچار سقوط ارزش شد. قیمت هر سهم شرکت در بین دوماه سپتامبر و اکتبر حدود 480 دلار بود و با اعمال تعرفه‌های تجاری ارزش بازار این شرکت سقوط کرد به طوری که در ابتدای ماه نوامبر قیمت هر سهم شرکت به 350 دلار رسید، یعنی سقوطی معادل 130 دلار. از ابتدای ماه نوامبر بود که این دوباره روند صعودی خود را آغاز کرد به طوری که توانست در میانه ماه نوامبر 70 دلار از کاهش ارزش سهم خود را جبران کند و به سطح 420 دلار برای هر سهم برسد.

آنچه که در مورد این شرکت جالب توجه است این است که قیمت هر سهم این شرکت در ماه می امسال 350 دلار بود اما به یکباره روند صعودی بسیار شدیدی را آغاز به طوری که در عرض تنها در عرض چهار ماه قیمت سهم از 350 دلار در ماه می به 470 دلار در ماه سپتامبر رسید که رشدی تقریبا معادل 50 درصد بود.

SHW

 این شرکت رنگ‌سازی نیز به نظر می‌رسید که با توافق تجاری آمریکا و چین می‌تواند روندی بسیار مثبت را در آینده تجربه کند اما کاهش قیمت نفت و به تبع آن کاهش قیمت محصولات صادراتی این شرکت این چشم‌انداز مثبت را از این شرکت می‌گیرد. در همین چند روز گذشته چند دلار از ارزش سهم این شرکت کم شد و از 421 دلار به 406 دلار رسید و اگر نفت کاهش یابد باز هم شاهد کاهش ارزش این شرکت خواهیم بود.

سابک  (SABIC: AB)

شرکت پتروشیمی «سابک» عربستان سعودی که در بورس «تداول» عربستان فعال است بدون تردید یکی از بزرگترین شرکت‌های پتروشیمی دنیاست. تفاوت عمده «سابک» با سایر شرکت‌های پتروشیمی فعال در بورس‌های جهانی این است که 70 درصد سهم این شرکت در اختیار دولت عربستان سعودی سعودی است و بقیه 30 درصد سهام‌ آن را یا مقامات دولتی عربستان در اختیار دارند و یا سهامدارانی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس. «سابک» یک شرکت کاملا عربی و البته بین‌المللی است که در بیش از 40 کشور جهان فعالیت می‌کند. «سابک» بزرگترین شرکت پتروشیمی خاورمیانه و یکی از چند شرکت بزرگ پتروشیمی جهان است. این شرکت اکنون دومین تولیدکننده «اتیلن گلیکول» جهان است که انتظار می‌رود در راستای پروژه‌های جدیدی که در برنامه خود دارد تبدیل به اولین تولیدکننده «اتیلن گلیکول» دنیا شود. سومین تولیدکننده «پلی اتیلن»، چهارمین تولیدکننده «پلی الفین» جهان، چهارمین تولیدکننده «پروپیلن» جهان از ویژگی‌های دیگر «سابک» است. «سابک» همچنین از بزرگترین تولیدکننده‌های کودهای شیمیایی برای کشاورزی است. این شرکت هرسال در مجله «فورچون 500» حضور دارد که بزرگترین شرکت‌های جهان را رده‌بندی می‌کند.

اطلاعات مالی شرکت به شرح زیر است:

قیمت هر سهم

121 ریال عربستان سعودی

ارزش بازار شرکت

364 میلیارد ریال سعودی

 

کل درآمد سه ماهه سوم

44 میلیارد ریال سعودی

 

سود خالص سه ماهه سوم

6 میلیارد ریال سعودی

 

سود خالص 2017

18 میلیارد ریال سعودی

 

سود خالص 2016

17.8 میلیارد ریال سعودی

 

حاشیه سود

14 درصد

 

ارزش کل دارایی‌ها در سال 2017

322 میلیارد ریال سعودی

 

ارزش کل دارایی‌ها در سال 2016

314 میلیارد ریال سعودی

 

ارزش کل دارایی‌ها در سه ماهه سوم 2018

334 میلیارد ریال سعودی

 

ارزش کل بدهی‌ها در سه ماهه سوم 2018

116 میلیارد ریال سعودی

 

نسبت بدهی به دارایی

5/18 درصد

 

کل درآمد سال 2017

150 میلیارد دلار

 

کل درآمد سال 2016

143 میلیارد ریال سعودی

 

ارزش کل دارایی‌ها در سه ماهه سوم 2018

334 میلیارد ریال سعودی

 

ارزش کل بدهی‌ها در سه ماهه سوم 2018

116 میلیارد ریال سعودی

نسبت بدهی به دارایی

5/18 درصد

کل درآمد سال 2017

150 میلیارد دلار

 

کل درآمد سال 2016

143 میلیارد ریال سعودی

 

سود هر سهم

7 ریال سعودی

 

تعداد سهم در سال 2017

3 میلیارد سهم

 

سود پرداخت شده به هر سهم

4.2 ریال سعودی

 

P / E

16

 

شرکت «سابک» عربستان سعودی از معدود شرکت‌هایی است که بر خلاف جهت روند حرکتی سایر شرکت‌های پتروشیمی فعال در «بورس نیویوک» و «بورس فرانکفورت» حرکت کرده است، در حالی که سایر شرکت‌ها از اول ماه نوامبر روند صعودی را پس از یک دوره سقوط ارزش طی کردند، «سابک» روندی نزولی داشته است. دو لیل برای این وضعیت متصور شد: 1. ماجرای جمال خاشقجی و 2. کاهش قیمت نفت.

کشته شدن جمال خاشقجی در کنسول‌گری عربستان در ترکیه باعث ایجاد خصومت‌هایی در جهان علیه عربستان سعودی شد که بازار سرمایه این کشور را تحت تأثیر قرار داد که طبیعتا «سابک» نیز متأثر شد.

دلیل دوم مربوط به کاهش قیمت نفت می‌باشد. تفاوت دیگر «سابک» با سایر شرکت‌ها این است که در یک کشور نفت‌خیر حضور دارد به طوری که قیمت‌های بالای نفت می‌تواند روند سودآوری شرکت را افزایش دهد. قیمت نفت از 82 دلار به یکباره تحت تأثیر عوامل مختلفی از قبیل کاهش چشم‌انداز رشد اقتصادی و همچنین افزایش تولید اوپک به زیر 60 دلار رسید که این امر سودآوری «سابک» را تحت تأثیر قرار داد.

تا قبل از ماه نوامبر قیمت هر سهم شرکت از 114 ریال سعودی به 129 ریال افزایش پیدا کرد که دلیل اصلی آن افزایش قیمت نفت به بالاترین سطح خود در چند سال اخیر بود. اما دقیقا به موازات کاهش قیمت نفت ارزش سهام «سابک» نیز سقوط کرد چرا که کاهش قیمت نفت نه تنها درآمدهای دلاری شرکت را کاهش می‌دهد بلکه حتی منجر به کاهش قیمت محصولات در سطح می‌شود.

SABIC

 

آینده صنعت پتروشیمی در جهان

با توجه به توقف جنگ تجاری بین آمریکا و چین به نظر می‌رسید بسیاری از صنایع از جمله صنعت پتروشیمی چشم‌انداز خوبی را در آینده از خود نشان خواهند داد اما کاهش شدید قیمت نفت باعث خنثی شدن اثرات این توافق خواهد شد در صورتی که این کاهش باز هم ادامه پیدا کند. . صنایع پتروشیمی آمریکا وابستگی زیادی به چین دارند چرا که هم مواد اولیه از این کشور وارد می‌کنند و هم اینکه محصولات خود را صادر می‌کنند و بازار چین برای انها بازار بسیار بکر محسوب می‌شود. لذا توقف جنگ تجاری بین دو کشور می‌تواند منجر به صعود ارزش سهام این شرکت‌ها شود.

بسیاری از شرکت‌های پتروشیمی که در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کنند در نتیجه اعمال تعرفه دولت چین بر کالاهای آمریکایی دیگر نمی‌توانند محصولات خود را به کشور چین صادر کنند چرا که قیمت محصولات گرانتر می‌شود و در این صورت مجبورند که بازارهای دیگری را برای خود دست و پا کنند. البته در شرایط اعمال تعرفه‌ها برخی از این شرکت‌ها می‌توانند ترفندهایی را به کار بگیرند. به عنوان مثال شرکت «داودوپونت» می‌تواند محصولات خود را از طریق کارخانه خود در عربستان سعودی به چین صادر کند. همچنین سایر شرکت‌ها ازقبیل «اکسون موبیل»، «لیوندل باسل»، «شِورون» که فعالیت‌هایی در سطح بین‌المللی دارند و کارخانه‌های زیادی در سطح جهان دارند می‌توانند همین ترفند را به کار بگیرند تا از تعرفه‌های اعمال شده دولت چین بر کالاهای صادراتی آمریکا خلاص شوند اما این کار برای آنها بی‌هزینه نیست. لذا از بین رفتن تعرفه‌ها به خودی خود می‌تواند فعالیت شرکت‌ها را دوباره با چشم‌انداز خوبی روبرو کند و در دو روز بعد از تواقف جنگ تجاری بازارهای سهام نیز روند خوبی تجربه کرد.  

«کال دولی» رئیس «شورای شیمی آمریکا» ضمن اینکه جنگ تجاری را به ضرر صنعت پتروشیمی می‌داند عقیده دارد که تنها با تعرفه‌های صفر درصد شرکت‌های پتروشیمی می‌توانند بیشترین پتانسیل برای صادرات محصولات و رونق تجاری را داشته باشند. اما در اینجا وضعیت جهانی به گونه‌ای است که این توقف جنگ جنگ تجاری نمی‌تواند تأثیر بلندمدت بگذارد در صورتی که کاهش قیمت نفت ادامه پیدا کند. چرا که کاهش قیمت سودآوری شرکت‌های پتروشیمی را کاهش می‌دهد به این دلیل که قیمت محصولات جهانی نیز کاهش پیدا می‌کند. به عنوان مثال قیمت متانول جهانی که در ابتدای سال 37 دلار بود اکنون به پایین‌تر از 270 دلار کاهش پیدا کرده است و این یعنی کاهش سودآوری شرکت. از طرف دیگر احتمال کاهش تولید اوپک و همچنین افزایش قیمت نفت ارزش «سابک» نیز رشد را تجربه خواهد کرد کما اینکه در چند روز گذشته شاهد این امر بوده‌ایم. 

 

 

ظطظط

 

ارسال نظر

تازه ها