کد خبر 103514

سجاد موحد، مدیرعامل مرکز مالی ایران

اولین دوره آموزشی حسابداری صندوق، به صورت آنلاین از سوی مرکز مالی ایران برگزار می شود.

سجاد موحد، مدیر عامل مرکز مالی ایران با بیان این خبر به بااقتصاد گفت: با توجه به افزایش ظرفیت‌های بازار سرمایه در سال‌های اخیر و به دنبال آن افزایش تقاضا برای استخدام در نهادهای مالی و همچنین لزوم دارا بودن مدارک حرفه‌ای و مهارت‌های شغلی بخصوص، مرکز مالی ایران در نظر دارد تا با برگزاری دوره‌های "بورس تلنت" و با هدف مهارت‌افزایی کارجویان و آشنایی با جایگاه های شغلی بازار سرمایه ، جریان ورود به این عرصه را برای افراد مورد نظر تسهیل کند.

موحد افزود: نخستین دوره حسابداری صندوق با مشارکت انجمن حسابداری ایران، انجمن حسابرسی ایران و همچنین با همکاری شرکت های رایان هم افزا و رهپویان پردازش گستر صحرادر قالب 25 ساعت آموزش کاربردی  برگزار خواهد شد. 

این دوره در دو قسمت به علاقه مندان ارایه خواهد شد. در قسمت اول شرکت کنندگان با حسابداریتخصصی صندوق های سرمایه‌گذاری آشنا می شوند. آشنایی با فعالیت های صندوقهای سرمایه گذاری، ثبت و کنترل وجوه واریزی به حساب صندوق، صدور چک به حساب مشتریان، بستن حسابهای صندوق جهت محاسبه NAV ، مغایرت گیری حساب های بانکی روزانه، تهیه گزارشات ماهانه بورس اوراق بهادار، تهیه صورت های مالی 6 ماهه – 9 ماهه – 12 ماهه صندوق طبق نمونهجدید سازمان حسابرسی، تنظیم صورتجلسات مجمع عمومی عادی و فوق العاده از جمله سرفصل های ارائه شده در بخش نخست است. 

در بخش دوم که شامل مباحث حسابداری عمومی است دانشپذیران با  تهیه لیست خرید و فروش فصلی و ارسال به اداره مالیاتی، تهیه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و ارسال به اداره مالیاتی آشنا می گردند.

وی افزود: ورود به دوره نیازمند دو مرحله پایش است.علاقه مندان می توانند جهت تکمیل فرم مصاحبه و شروع فرآیند آموزش وارد سایت مرکز مالی ایران به نشانی www.ifc.ir شوند و از منو صفحه اصلی گزینه بورس تلنت  را انتخاب و نسبت به ثبت نام مصاحبه اقدام نمایند.

مدیرعامل مرکز مالی ایران ادامه داد: با توجه به استقبال کم نظیر از این دوره آموزشی ، نخستین جلسه مصاحبه این دوره ، روز دوشنبه 27 بهمن 99 بصورت آنلاین برگزار گردید. جلسات بعدی مصاحبه، در این هفته برگزار خواهد شد.

موحد خاطر نشان کرد: مرکز مالی ایران در راستای توسعه علمی بازار سرمایه و حمایت از افراد دارای مهارت، به سه دانش پذیر برتر این دوره طبق ارزیابی اساتید بورسیه اعطا خواهد کرد. 

این دوره با تدریس جناب آقایان بابک زمانی و هادی شریف زاده از تاریخ 6 الی 26 اسفند سال جاری و در قالب 25 ساعت آموزشی توسط مرکز مالی ایران برگزار خواهد شد.

کارکنان محترم نهاد های مالی و دانشجویان نیز می‌توانند با تخفیف 15 و 20 درصدی در این دوره ثبت نام نمایند. 

لازم به ذکر است دوره به صورت آنلاین می‌باشد و علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.ifc.ir مراجعه نموده و یا با شماره های 66724545 و 66724343-021 تماس حاصل نمایند.

 

 

ارسال نظر

تازه ها