کد خبر 78167

روابط عمومی هواپیمایی ایران ایرتور درباره وقوع نقص فنی در پرواز شماره ۹۷۱۶ مسیر تهران - استانبول توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ایرباس ۶۰۰-۳۰۰ هواپیمایی ایران ایرتور  که فرودگاه امام خمینی(ره) را در ساعت ۲۰:۰۰ به مقصد استانبول ترک کرده بود دقایقی پس از پرواز، خلبان پرواز متوجه بروز احتمالی یک نقص فنی جزئی در هواپیما شده‌اند که نظر به بین‌المللی بودن پرواز و اینکه هنوز پرواز در فضای کشور و در محدوده آسمان شهرستان قزوین  بوده، بازگشت به فرودگاه مهرآباد و بازبینی فنی را به صلاح تشخیص داده‌اند و تاکید می‌کند تصمیم خلبان  از لحاظ حفظ ایمنی و رعایت دستوالعمل استاندارد پرواز منطقی و بجا بوده است.

در مسیر بازگشت با توجه به لزوم کاهش وزن هواپیما تا حد مجاز، اقدام  به مانور کاهش سوخت در فضای تهران کرده و در فرودگاه مهرآباد فرود آمده است.

با تمهیدات شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور بلافاصله پرواز جایگزین اختصاص داده شده و تا یک ساعت آتی  هواپیمای جایگزین تهران را به‌مقصد استانبول ترک خواهد کرد.

 هواپیمایی ایران ایرتور خبر بدور از واقعیت و  شایعه باز نشدن چرخ هواپیما که در فضای مجازی منتشر شده را به‌شدت تکذیب کرده و با تشکر از  اصحاب رسانه در انتشار خبر مبتنی بر واقعیت و کسب خبر از مبادی رسمی، فضای مجازی را از درج اخبار تحریک آمیز و شایعات بر حذر می‌دارد./ ایلنا

 

ارسال نظر

تازه ها