کد خبر 67300

نماینده حج و زیارت خوزستان گفت: ۲ زائر اهوازی به دلیل ازدحام جمعیت در کربلا جان خود را از دست دادند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  شکرالله حمادی نماینده حج و زیارت خوزستان گفت: ۲ زائر خوزستانی از کلانشهر اهواز به دلیل ازدحام جمعیت در کربلا جان خود را از دست دادند و اقدامات برای انتقال اجساد آنان به کشور در حال انجام است.

او بیان داشت: کار‌های اداری انتقال اجساد به کشور به صورت معمول حدود ۳ روز زمان می‌برد که در این زمینه هماهنگی‌های لازم با هلال احمر استان انجام شده است.

حمادی تصریح کرد: بیش از ۳ میلیون زائر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که همچنان این سامانه برای ثبت نام زائران اربعین باز بوده و آن‌ها می‌توانند تا پایان ماه صفر برای ثبت نام اقدام نمایند.

این مقام مسئول اظهار داشت: تمامی زائرانی که در کشور عراق دچار حادثه می‌شوند بوسیله اورژانس عراق به مرز چذابه منتقل می‌شوند و ما نیز برای انتقال اجساد و یا مصدومان به بیمارستان شرایط را مهیا می‌کنیم.

نماینده حج و زیارت خوزستان ادامه داد: روز پنجشنبه نیز جسد یکی دیگر از زائران خوزستانی از شهرستان دزفول به چذابه منتقل شد که با خودروی حمل جسد فرد فوت شده را به این شهرستان انتقال دادیم.

به گفته جبار حمادی، تمامی هزینه‌های انتقال و جابجایی افراد حادثه دیده و فوت شده با سازمان حج و زیارت است./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها