کد خبر 66232

مدیرکل دفتر تعمیر بازسازی مسکن سیل زدگان از نعمیر بیش از 40 درصد خانه سیل زدگان در استان های لرستان و خوزستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ابراهیم بازیان با بیان اینکه سیل فروردین‌ماه به حدود ۲۵ هزار منزل مددجویان امداد خسارت وارد کرد، افزود: براساس اعلام قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده، منازل جامعه مددجویان امداد در ۱۸ استان از سیل فروردین‌ماه دچار تخریب یا آسیب شد.

وی ادامه داد: خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد در استان‌های خوزستان، گلستان، لرستان و خراسان شمالی بیشترین فراوانی را در منازل آسیب‌دیده مددجویان داشتند.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با اشاره به روند بازسازی واحدهای مسکونی مددجویان در مناطق سیل‌زده، خاطرنشان کرد: تاکنون حدود هفت هزار واحد مسکونی شهری و روستایی، پروانه ساختمانی اخذ کرده‌اند و ۱۲ هزار واحد هم عقد قرارداد با بانک انجام داده‌اند.

بازیان با بیان اینکه کار تعمیر منازل مددجویان تاکنون ۴۲ درصد پیشرفت داشته است، تاکید کرد: در حال حاضر تعمیرات ۶۲۰۰ واحد مسکونی مددجویان سیل‌زده به اتمام رسیده و ۸ هزار واحد دیگر نیز تا اواخر آبان‌ماه به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به پیشرفت ۱۴ درصدی ساخت واحدهای مسکونی تخریب شده، گفت: از ۱۰ هزار واحد نیازمند احداث، عملیات ساخت ۵۰۰۰ واحد شروع شده و براساس برنامه‌ریزی انجام شده، تا پایان سال تمامی واحدهای احداثی تحویل مددجویان می‌شود.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در مورد تاخیر پیش آمده در ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی مددجویان سیل‌زده اظهار کرد: به دلیل عدم استقبال مددجویان از تسهیلات پرداختی مصوب دولت در شبکه بانکی، تعمیر و احداث مددجویان با تاخیراتی مواجه شد اما با تدابیر کمیته امداد و تخصیص سرانه مکمل بلاعوض به مددجویان سیل‌زده، این چالش حل شده و کار ساخت و تعمیر منازل با سرعت در حال انجام است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بازیان خاطرنشان کرد: کمیته امداد برای سرعت عمل در ساخت واحدهای خسارت‌دیده، سرانه‌ ۱۵ میلیون تومانی در قالب کمک به احداث واحدهای شهری و سرانه بلاعوض ۱۰ میلیون تومانی برای احداث واحدهای روستایی پیش‌بینی کرده است.

وی افزود: همچنین کمیته امداد برای تعمیرات واحدهای شهری و روستایی مبلغ ۲ میلیون تومان کمک بلاعوض تخصیص داده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها