کد خبر 65633

رئیس بهزیستی رشت از بررسی وضعیت نامناسب دو سالمند در محدوده پیربازار توسط تیم اورژانس اجتماعی خبر داد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مانک ییلاق بیگی با اشاره به انتشار اخبار مربوط به وضعیت نامناسب دو سالمند در محدوده جاده پیربازار رشت، اظهار کرد: به محض اطلاع از این موضوع تیم اورژانس اجتماعی بهزیستی به محل اعزام شد.

ییلاق بیگی در ادامه افزود: روانشناس و مددکار اجتماعی و چند از مسئولان بهزیستی شهرستان رشت در قالب تیم اورژانس در محل حضور یافته و از نزدیک وضعیت این سالمندان را مورد بازدید قرار دادند.

وی با بیان اینکه این خانواده سالمند با توجه به نوصیه‌های دهیاری و اهالی محل، مبنی بر تحت پوشش قرار گرفتن آنها در بهزیستی، نسبت به این امر مقاومت نشان داده و تاکنون هیچ اقدامی برای قرار گرفتن تحت پوشش بهزیستی انجام نداده‌اند، گفت: بعد از حضور تیم اورژانس بهزیستی نیز نظر این خانواده تغییر نکرده و آنها تمایلی برای ترک محل زندگی خود و بهره‌مندی قانونی از حمایت‌های بهزیستی نداشتند.

رئیس اداره بهزیستی رشت ادامه داد: با توجه به مقاومت این دو سالمند پس از انحام اقدامات اولیه مددکاری و روانشاسی به منظور جانمایی آنها در شرایط مناسب برای اسکان با هماهنگی با مراجع قانونی مقرر شد به محض دریافت حکم قضایی این خانواده به مرکزی تحت پوشش بهزیستی انتقال یابند./ مهر

 

ارسال نظر

تازه ها