کد خبر 62602

اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس تعداد مداحان فعال در استان فارس را 4600 نفر عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حجت الاسلام شکرالله دانش، گفت: از تعداد کل 5 هزار و 950 مداح فعال در استان فارس، 4 هزار و 591 مداح تایید شده هستند؛ در شهرستان شیراز هم 419 مداح فعالیت دارند که 256 نفرشان تایید شده‌اند.

وی با بیان اینکه کانون مداحان و شاعران آئینی با توجه به آئین نامه سطح بندی مداحان از آنها آزمون می گیرد، اضافه کرد: براساس نمرات کسب شده در آزمون، کارت مداحی برای مداحان صادر می شود .

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس ادامه داد: مجموعه سازمان تبلیغات با اطلاع رسانی از هیئات مذهبی، از مساجد، حسینیه ها و ... درخواست می کند از مداحانی استفاده کنند که از این سازمان کارت دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه از 256 مداح تائید شده شهرستان شیراز، 150 نفر دارای کارت مداحی هستند، گفت: 163 پرونده تائید نشده در شیراز وجود دارد که صاحبان این پرونده یا در آزمون مردود شده یا دریافت کارت خود را پیگیری نکرده‌اند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس خاطر نشان کرد: کارت مداحان را سیستم طوبی صادر می کند که به امضای رئیس کانون مداحان استان می رسد .

دانش افزود: مداحانی وجود دارند که بدون کارت و مجوز مشغول مداحی هستند، اما بهتر است در تمام مراسم‌ها از سخنرانان و مداحان مورد اطمینان استفاده شود.

معاون اداره کل تبلیغات اسلامی فارس خاطرنشان کرد: کانون مداحان در استان فارس و شهرستان‌ها امور مربوط به مداحان را انجام می دهند.

دانش گفت: در فارس چندین آموزشگاه مداحی فعال است و کسانی که مایلند مدرک مداحی دریافت کنند می توانند در این آموزشگاها دوره‌های لازم را طی کنند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها