کد خبر 62415

فرمانده انتظامی شهرستان طبس گفت: مسمومیت بیش از 100 نفر از عزاداران حسینی در شهرستان طبس بر اثر مسائل بهداشتی بوده و تحقیقات اولیه پلیس حاکی از این است موضوع امنیتی نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سرهنگ"محمود علیپور" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر مسمومیت تعدادی از اهالی یکی از روستاهای شهرستان طبس بر اثر نوشیدن شربت، بلافاصله موضوع بررسی و مأموران پلیس به محل اعزام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان طبس بیان داشت: مأموران با حضور در محل حادثه موضوع را بررسی کردند که مشخص شد افرادی که شب گذشته در مراسم عزاداری روستا شرکت داشته اند بر اثر نوشیدن شربت"علف هیزه" دچار مسمومیت شده اند و بیش از100 نفر از آنان جهت درمان به مراکز درمانی شهرستان طبس اعزام شدند.

سرهنگ علیپور با بیان این که تحقیقات اولیه پلیس حاکی از این است که موضوع امنیتی نبوده است، افزود: در بررسی مأموران و اظهار نظر سرپرست شبکه بهداشت و درمان طبس مشخص شد یکی از موکب داران با مخلوط کردن شربت مانده از شب قبل با شربت های تازه و نگهداری آن ها در ظرف پلاستیکی باعث مسمومیت عزاداران شده است.

وی با بیان این که حال عمومی مصدومان رضایت بخش است و اکثر آن ها به صورت سرپایی درمان و ترخیص شده اند؛ تصریح کرد: متاسفانه علیرغم تذکرات پلیس مبنی بر رعایت نکات بهداشتی در هیئت ها این مسئله رعایت نشده و باعث وقوع این حادثه شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان طبس از شهروندان و مسئولان هیات‌ها خواست نظارت کافی بر مسائل امنیتی و بهداشتی داشته باشند تا شاهد تکرار این وقایع نباشیم./ایلنا

ارسال نظر

تازه ها