کد خبر 56221

شورای برنامه ریزی های استان تهران از وجود 16 هزار مدرسه فرسوده غیرقابل استفاده در تهران خبر داد و گفت: این مدارس تنها برای تخریب قابل استفاده هستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عبدالرضا فولادوند در جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران گفت: فضاهای آموزشی تهران متأسفانه هم تراز استان سیستان و بلوچستان است به ویژه در شهر تهران که ۱۶ هزار کلاس نیاز به تخریب و بازسازی دارند، این در حالیست که تراکم دانش آموزان در استان تهران نسبت به میانگین کشور بیشتر است.

وی افزود: در حالی که میانگین تراکم جمعیت دانش‌آموزان در هر کلاس در سطح کشور ۲۴ نفر است، این رقم در استان تهران ۳۲ نفر در هر کلاس است، یعنی حدود ۸ نفر بالاتر از میانگین کشوری در کلاس‌های سطح استان تهران قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: بی‌تردید بالا بودن میانگین قرارگیری دانش‌آموز در هر کلاس نسبت به سطح کشور بر کیفیت آموزشی و به وجود آمدن آسیب‌های اجتماعی که از مهمترین معضلات کشور است نقش به سزائی دارد.

فولادوند در خاتمه خاطرنشان کرد: امسال در سر جمع اعتبارات عمرانی نوسازی مدارس رقم قابل توجهی دیده شده اما استان تهران باید به صورت ویژه دیده شود تا بتوان تأمین کلاس‌های لازم در آن انجام شود./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها