کد خبر 55837

ره آهن ارزاک این روزها که بیشتر از گذشته به عنوان حمل بار استفاده می شود ، سالانه حدود 300 هزار تن بار و 140 هزار مسافر جابه جا می کند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محمدرضا قربانی اظهار داشت: ۱۳۶ هزار و ۴۲۸ مسافر در سه ماه نخست امسال توسط راه آهن اراک به نقاط مختلف کشور جا به جا شده اند که در حقیقت ۹۱ میلیون و ۶۴ هزار و ۲۱ نفر کیلومتر است.

مدیرکل راه آهن اراک خاطرنشان کرد: اراک، شازند، ملایر و کرمانشاه مهمترین ایستگاه‌های مسافری راه آهن استان مرکزی است و جابجایی مسافر در راه آهن این شهرستان بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶ درصد افزایش یافته است.

قربانی، میزان بارگیری انجام شده در راه آهن اراک را در سه ماه نخست امسال ۲۰۰ هزار و ۹۵۹ تن عنوان کرد و گفت: بار جا به جا شده در راه آهن این شهرستان این مدت ۴۳ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل راه آهن اراک ادامه داد: میزان بار تخلیه شده در راه آهن اراک در این مدت ۲۷ هزار و ۹۰۰ تن بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد افزایش یافته است. مازوت، گندم، مواد شیمیایی و کود شیمیایی از جمله عمده کالاهایی است که در سال ۹۸ توسط راه آهن اراک به نقاط مختلف کشور بارگیری شده است./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها