کد خبر 50562

یک فروند هواپیمای مسافربری که از جزیره ایبیزا اسپانیا به مقصد کاردیف، پایتخت ولز در پرواز بود لحظاتی پیش از فرود در آسمان مورد اصابت صاعقه قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یک فروند هواپیمای مسافربری که از جزیره ایبیزا اسپانیا به مقصد کاردیف، پایتخت ولز در پرواز بود لحظاتی پیش از فرود در آسمان مورد اصابت صاعقه قرار گرفت. این حادثه در بعد از ظهر روز چهارشنبه و در آسمان ولز رخ داد. این هواپیمای متعلق به شرکت ASL حامل تعدادی گردشگر بود که یکی از موتور‌های آن در ارتفاع چند هزار فوتی در اثر اصابت صاعقه از کار افتاد.

 

بنا به گفته مسافران هواپیما آن‌ها صدای انفجار بزرگی را شنیدند که از بیرون هواپیما و در فاصله بسیار نزدیک بود. وقوع این انفجار مسافران را دچار وحشت کرد. یکی از مسافران زن با نام " کت امری" به WalesOnline گفت: " ما حدودا ۳۰ دقیقه با کاردیف فاصله داشتیم که این حادثه رخ داد. در لحظه وقوع انفجار بخاطر شرایط جوی ما نمی‌توانستیم ببینیم چه اتفاقی در بیرون از هواپیما رخ داده است. ناگهان تمام چراغ‌های هواپیما خاموش شد و من یادم می‌آید کودکی که در صندلی نزدیک من نشسته بود ناگهان شروع به گریه کردن کرد. "

 

کت افزود: " من تابحال چنین حادثه‌ای را تجربه نکرده بودم. بسیار وحشتناک بود. من به چهره همسرم نگاه می‌کردم و او هم دچار ترس و وحشت شده بود. ما صاعقه‌هایی را در بیرون از هواپیما می‌دیدیم و کم کم مسافران متوجه شدند چه اتفاقی رخ داده است. هواپیمای ما مورد اصابت یک صاعقه قرار گفته بود. "

پس از این حادثه و دقایقی بعد در ساعت ۱۲.۵۰ دقیقه این هواپیما بدون هیچ مشکلی در فرودگاه کاردیف بر زمین نشست. در این حادثه به هیچ یک از مسافران آسیبی وارد نشد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها