کد خبر 49970

یکی از مقامات مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی درباره علت سوختن بازار تبریز در آتش گفت: همچنان دلیل این آتش سوزی نامشخص است و علت آن توسط آتش نشانان بیان نشده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محمد باقر هنربر، با اشاره به وجود برخی تناقضات در خصوص آمار تعداد مغاز‌ه‌هایخسارت دیده در حادثه آتش سوزی بازار تبریز، بیان کرد: در مجموع ۱۲۵ باب مغازه در سرای دو دری بازار تبریز قرار داشت و طبق گزارش سازمان آتش‌نشانی تبریز، ۱۱۰ باب مغازه به همراه ۵۰ الی ۱۰۰ درصد آسیب دیده‌اند، فرمانداری تعداد مغازه‌های خسارت دیده را ۱۲۰ و میراث فرهنگی نیز ۱۱۳ باب عنوان کرده، اما ۱۳ یا ۱۵ باب مغازه در دالان وسط این سرا سالم هستند.

 

وی با بیان اینکه منازل مسکونی و اماکن تجاری به منظور جبران خسارت وارد شده به آن‌ها در حوادثی که طبیعی نیستند، باید تحت پوشش بیمه باشند، افزود: با توجه به اینکه حدود ۸۰ باب مغازه‎ تحت پوشش بیمه بود، خسارت وارده را شرکت‌های بیمه جبران می‌کند و تلاش داریم تا با استفاده از راهکارهای قانونی به مابقی خسارت‌دیدگان این حادثه نیز کمک کنیم.

 

وی از برگزاری جلسه‌ای با حضور تعدادی از بازاریان در مسجد آیت‌الله اهری تبریز خبر داد و گفت: در این جلسه نیز به مشکلات خسارت‌دیدگان مانند مالیات و بازپرداخت وام‌ها پرداخت شد، همچنین فردا نیز جلسه‌ای با حضور فرماندار تبریز، مدیران عامل بانک‌ها و پنج نفر از نمایندگان بازاریان برگزار و راهکارهای لازم در این زمینه بررسی می‌شود.

 

هنربر از در نظر گرفتن ۱۰۰ باب مغازه در مجتمع صدرا تبریز برای اسکان موقت خسارت‌دیدگان خبر داد و افزود: به دستور استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز مجوز این اقدام را از شورای شهر گرفته و این دستور امروز به شهرداری منطقه هشت تبریز صادر شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: آورابرداری از روز یکشنبه آغاز می‌شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه پیشنهاد «صدور کارت برای خبرنگاران بحران» در جلسه شورای هماهنگی مطرح می‌شود، خاطرنشان کرد: به منظور آسان‌تر شدن تردد خبرنگاران در مواقع بحرانی، این پیشنهاد را بررسی می‌کنیم./ایسنا

 

 

ارسال نظر

تازه ها