کد خبر 47253

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: برآورد اولیه خسارت سیل به تأسیسات شبکه بخش توزیع برق منطقه زیر پوشش این شرکت در استان حدود 90 میلیارد ریال است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محسن ذبیحی روز یکشنبه  افزود:این برآورد اولیه 90 میلیارد ریالی ناشی از بارش باران و توفان و جاری شدن سیلاب اخیر در خراسان رضوی، خسارات مستقیم به شبکه برق است و خسارات غیر مستقیم در این برآورد لحاظ نشده است.
وی اضافه کرد: خاموشیهای ناشی از بارندگی و توفانهایی که طی روزهای پایانی سال 97 و فروردین ماه امسال در سطح استان رخ داد با وجود وارد کردن خسارت با تلاش و همت کارکنان شرکت در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: این خسارات بیشتر شامل سقوط و شکستگی پایه ها، قطع هادی های شبکه، برخورد اجسام خارجی، آبگرفتگی تابلوها و پارگی سیم می شود.
ذبیحی افزود: با توجه به اعلام آماده باش قبلی و حضور کامل نیروهای اجرایی و بسیج امکانات شرکت توزیع برق، این مشکلات با انجام تعمیرات لازم توسط کارکنان در حداقل زمان ممکن برطرف و برق مشترکان بدون هیچ حادثه ای وصل شد.
وی ادامه داد: شهرستانهای کلات، درگز، سرخس، تربت جام و مه ولات بیشترین خسارت وارده به شبکه و تجهیزات توزیع برق را متحمل شدند.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: در حال حاضر شبکه برق استان از حالت پایدار برخوردار بوده و مشکل حادی در هیچ نقطه ای از استان به وجود نیامده است اما ضرورت دارد با تخصیص اعتبار مناسب از سوی مراجع ذیربط نسبت به بازسازی خطوط شبکه، ایمن سازی و تقویت نقاط آسیب پذیر اقدام شود .
شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی با دارا بودن طولانی ترین شبکه توزیع برق کشور حدود 70 شهر به جز مشهد و طرقبه - شاندیز و تعداد دو هزار و 732 روستای برقدار را تحت پوشش خود دارد و خدمات خود را به حدود یک میلیون و 265 هزار مشترک شهری و روستایی در وسعتی حدود 117 هزار کیلومتر مربع ارائه می کند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها