کد خبر 46761

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی استان گلستان از دفن بهداشتی و عملیات گندزدایی و ضدعفونی دام ها در این استان خبر داد و گفت: میزان تلفات حیوانی در این استان بسیار زیاد بوده که طی یکی دو روز گذشته عملیات پاکسازی آن انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از فارس،  محمدحسین مسلمی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: تا این لحظه 9 هزار دام سنگین و 52 هزار دام سبک را در مناطق سیل‌زده استان گلستان به صورت رایگان واکسن زدیم.

وی تصریح کرد: مرغداری‌هایی نیز در مناطق سیل‌زده استان گلستان درگیر سیل شدند و تلفات در این زمینه زیاد داشتیم که لاشه این حیوانات را دفن بهداشتی کردیم.

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی استان گلستان ابراز کرد: در منطقه آق‌قلا که دو الی سه روزی است که خوشبختانه حجم آب فروکش کرده است مشغول گندزدایی، ضدعفونی و دفن بهداشتی لاشه‌های حیوانات هستیم.

مسلمی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که در شهرستان آق‌قلا وجود دارد و حجم آبگرفتگی در برخی از معابر این شهرستان همچنان باقی است و در صورتی که شهروندان با مشاهده لاشه‌های حیوانات با سامانه تلفنی 1512 تماس حاصل کنند تا در اسرع وقت نسبت به دفن بهداشتی آن اقدام شود.

 

ارسال نظر

تازه ها