کد خبر 45029

امروز در آموزش و پرورش زنجان مدیر کل سازمان آموزش و پرورش در این استان انتخاب و مراسم معارفه آن انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از فارس،  مراسم تودیع و معارفه مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان ظهر امروز در آخرین روز کاری سال ۱۳۹۷ برگزار و ابراهیم رفیعی به عنوان مدیرکل جدید این دستگاه انتصاب شد.

معاون سوادآموزی وزیر آموزش و پرورش در این جلسه با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی اظهار کرد: در سال‌جاری بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری صادر شد که در آن اولویت با جوانان بود.

شاپور محمدزاده با اشاره به رشد بالای علمی کشور در سال‌های پس از انقلاب اظهار کرد: رشد علمی کشور ۱۱ برابر جهان است.

وی خاطر نشان کرد: افزایش جمعیت دانشجویی، رشد علمی در علوم نانو، هسته‌ای و ... زیر رتبه 10 جهانی داریم که این نشان از درخشان بودن وضعیت علمی کشور است.

معاون سوادآموزی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه پوشش تحصیلی در ابتدایی ۹۷ درصد است، گفت: در استان زنجان این نرخ بالاتر از نرخ کشوری است.

وی با اشاره به اینکه دستاوردهای خوبی در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد، بیان کرد: این دستاوردها آنچنان که لازم است، اطلاع‌رسانی نشده است.

محمدزاده همچنین به ظرفیت‌های استان زنجان اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌ها تحقق اهداف آموزش و پرورش در استان زنجان میسر است.

 

*آموزش و پرورش در مقیاس استانی و ملی اولویت است

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار زنجان نیز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان اظهار کرد: یکی از موضوعات در دنیای امروز به ویژه انقلاب اسلامی توجه به آرمان‌ها و ارتقای همه شاخص‌ها و ایجاد توسعه همه جانبه است.

خدابخش مرادی با اشاره به اینکه الزامات توسعه در بخش‌های مالی، فیزیکی و انسانی مبنای توسعه انسان‌ها است، ادامه داد: هدف توسعه نیز تعالی انسان بوده و آموزش و پرورش به عنوان ستون و پایه انسان‌سازی است.

وی با اشاره به اینکه همه حوزه‌های آموزش به عنوان مدار و عامل توسعه به دلیل پرورش انسان است، اضافه کرد: در سیاست‌های آرمانی در نگاه امام راحل نیز کانون و محور توسعه است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار زنجان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش هم در مقیاس استانی و ملی جزو اولویت‌ها است، افزود: عوامل موثر در آموزش و پرورش فرهنگیان هستند که دانش‌آموزان را مدبّرانه، عالمانه و عاقلانه پرورش می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه نقش آموزش و پرورش در جامعه بی‌بدیل است، افزود‌: ایجاد نشاط و تقویت خودباوری آموزش و پروش می‌تواند در ایجاد فضای امن و تقویت انسجام اسلامی میسر شود.

مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه اصل تحول و تغییر کالایی است که در آموزش و پرورش تولید می‌شود، اظهار کرد: دانش‌، دانایی و توانایی برای زیستن محصول آموزش و پرورش است.

ابراهیم رفیعی با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش راهبری نگرشی و بینشی است، اظهار کرد: تعلیم و تربیت یک امر تخصصی است، اما به تعلیم و تربیت نگاه علمی نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش مولد سرمایه است، افزود: نباید به این دستگاه، نگاه هزینه‌ای شود.

 

*مدرسه‌محوری در نظام آموزشی باید در اولویت باشد

مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه باید نگاه آینده پژوهی به آموزش و پرورش وجود داشته باشد، تصریح کرد: برای دیدن آینده کشور می‌توان سری به مدارس زد، چرا که آینده با آینده نگاری ساخته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش محصل، محصول و حاصل علم است، عنوان کرد: این نهاد یک محصول سه بعدی در کشور است.

رفیعی با اشاره به اینکه نظام سلسله مراتبی، در کشور و آموزش و پرورش وجود دارد، گفت: سند تحول بنیادین در استان زنجان باید پیاده شود.

وی با بیان اینکه ارتقای ساختارها باید در دستور کار قرار گیرد، عنوان کرد: ما نیز یک جز از کل هستیم و آموزش پرورش جدای از جامعه نیست.

مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان زنجان افزود: سه اولویت در آموزش و پرورش در دستور کار قرار دارد، خادم مردم، حامی دولت و سرباز ولایت هستیم.

وی با بیان اینکه باید تغییر نگرش‌ها در نهاد تعلیم و تربیت اتفاق بیفتد، گفت: مدرسه‌محوری در نظام آموزشی باید در اولویت قرار گیرد.

 

ارسال نظر

تازه ها