کد خبر 43603

ماراتن علمی ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی از دقایقی پیش آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، امروز آغاز رقابت جویندگان کار در ششمین دوره آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی است که این بار به مدت جهاد دانشگاهی برگزار می شود و داوطلبان از دقایقی پیش رقابت را آغاز کردند.

بنابر اعلام جهاد دانشگاهی بیش از ۲۲۰ هزار جوینده کار در این آزمون شرکت می‌کنند و ۱۲۸ شهر کشور و ۲۶۲ حوزه امتحانی میزبان داوطلبان آزمون استخدامی هستند که در این میان ۱۰۵ هزار نفر آنها زن و مابقی  مردان هستند و از نظر مدرک تحصیلی هم حدود ۱۵ هزار نفر مدرک دیپلم دارند.

آزمون استخدامی این دوره برای ۲۰ دستگاه اجرایی و  ۱۱۳ شغل در نظر گرفته شده است که داوطلبان باید به ۱۰۰ سوال عمومی و ۵۰ سوال اختصاصی در مدت زمان ۱۹۰ دقیقه پاسخگو باشند و پس از طی کردن این دوره علمی و پذیرش آن در فرایند مصاحبه و گزینش موفق شوند تا امکان جذب در دستگاه های اجرایی مورد نظر را پیدا کنند.

اعلام زمان نتایج نهایی آزمون استخدامی

داوطلبان پس از شرکت در آزمون برای دریافت اعلام نتایج اولیه و نتایج نهایی باید به سایت جهاد دانشگاهی مراجعه کنند که البته  زمان اعلام نتایج متعاقباً اعلام خواهد شد.

داوطلبان این دوره از آزمون استخدامی از ساعت ۹ صبح امروز ۱۷ اسفند با هم به رقابت می پردازند تا بر اساس سهمیه های اعلامی در دستگاه‌های اجرایی در نظر گرفته شده، پذیرفته شوند البته تعداد پذیرفته شدگان در آزمون علمی چند برابر ظرفیت است که این افراد پس از بررسی‌های بعدی در فرایند استخدامی امکان جذب در شغل های مختلف را پیدا می کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها