کد خبر 42842

یکی از مقامات دامپزشکی قزوین از اجباری شدن داشتن مجوز بهداشت برای ماشین های حمل دام و طیور در قزوین خبر داد و گفت در صورت نداشتن مجوز بهداشت، خودرو حمل کننده توقیف خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از مهر، حمید زینالی اظهار کرد: کمیته تنظیم بازار متشکل از نمایندگان استانداری، سازمانهای جهاد کشاورزی، صمت، تعزیرات حکومتی، دامپزشکی و ... است که مصوبات آن لازم الاجراست و در همین راستا اداره کل دامپزشکی استان قزوین با ایجاد گشتهای قرنطینه سیار و ثابت دامپزشکی همه محموله های دام و طیور ورودی و خروجی از استان را کنترل می کند.

وی تصریح کرد : شب گذشته دو دستگاه کامیون حامل مرغ زنده در جاده قزوین – رشت و جاده آبیک به سمت کرج و همچنین یک دستگاه کامیون حامل گوسفند در شهرستان آبیک که فاقد مجوز بهداشتی دامپزشکی بود با همکاری مامورین نیروی انتظامی توقیف شد.

زینالی در پایان ادامه تاکید کرد: از آنجاکه بارگیری مرغهای زنده به مقصد کشتارگاههای معمولا شبانه انجام می شود، لذا گشتهای بازرسی این اداره کل تا پاسی از شب ادامه دارد؛ لذا به مرغداران و دامداران توصیه می شود نسبت به اخذ مجوز بهداشتی دامپزشکی برای اعزام مرغ پایان دوره به کشتارگاه و یا نقل و انتقال دام اقدام کنند.  

 

ارسال نظر

تازه ها