کد خبر 40469

استاندار کرمانشاه گفت: باید بگونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که صف‌ها برای دریافت اقلام تنظیم بازار از جمله گوشت و مرغ از بین برود.

به گزارش پایگاه خب یبااقتصاد به نقل از مهر، هوشنگ بازوند در کارگروه تنظیم بازار استان کرمانشاه که امروز (۲۱ بهمن) برگزار شد با اشاره به صف‌هایی که برای دریافت اقلام تنظیم بازار تشکیل می‌شود، افزود: این صف‌ها کرامت انسانی را زیر سوال می‌برد، لذا باید به‌گونه‌ای در تنظیم بازار عمل کنیم که دیگر شاهد تشکیل این صف‌ها نباشیم.

وی ادامه داد: در مورد گوشت قرمز که یکی از مهم‌ترین اقلام مورد نیاز مردم است باید سهمیه به ۵۰ تن در هفته افزایش پیدا کند و همین میزان نیز عمدتاً در مناطق فقیرنشین توزیع شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه فلسفه توزیع گوشت برای خانوارهای کم بضاعت است، خاطرنشان کرد: باید در عرضه این اقلام به خانوارهای مددجو بهزیستی و کمیته امداد توجه ویژه شود.

بازوند بر لزوم توزیع گوشت در تعاونی‌های کارگری، بازنشستگان و کارمندی هم تاکید کرد و یادآور شد: این کار باعث می‌شود گوشت به دست افرادی که واقعاً نیاز دارند برسد و دیگر شاهد تشکیل این همه صف هم نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: البته در همه سیستم‌های یارانه‌ای و کوپنی همیشه انحراف و فساد وجود دارد.

وی معتقد است، هم اکنون عمده افرادی که در صف‌های دریافت گوشت می‌ایستند، رستوران‌داران هستند.

استاندار کرمانشاه خواستار استفاده از ظرفیت قصابی‌ها برای عرضه گوشت تنظیم بازار شد و اضافه کرد: اگر ساز و کار مناسبی برای عرضه گوشت توسط واحدهای صنفی فراهم شود، باید در اولویت عرضه قرار بگیرند.

بازوند اشاره‌ای هم به عرضه مرغ منجمد داشت و اظهار کرد: اینکه اکنون ۲۰ تن مرغ منجمد در انبارها داریم سهمیه کمی است و باید هرچه زودتر ۱۰۰ تن سهمیه دیگر وارد استان شود.

وی گفت: این ۲۰ تن که اکنون موجودی داریم نیز باید امروز توزیع شود.

بازوند درباره میوه شب عید امسال نیز افزود: برای عید ۷۸۸ تن پرتقال با افزایش ۱۴ درصدی نسبت به سال گذشته و ۴۲۸ تن سیب با افزایش ۴۲ درصدی نسبت به سال گذشته در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه قرار است پرتقال تا سقف هزار تن و سیب تا سقف ۶۵۰ تن افزایش پیدا کند، گفت: اگر بارفروشان استان می‌توانند تأخیر در دریافت یارانه‌ای که دولت بابت میوه شب عید می‌دهد را بپذیرند، می‌توانیم این میزان باقی مانده را از داخل استان خریداری کنیم.

استاندار کرمانشاه خواستار افزایش مراکز عرضه میوه شب عید در سطح استان و خصوصاً مناطق زلزله زده شد و اظهار کرد: در این شهرها نباید کمتر از ۱۰ تا ۱۲ مرکز عرضه داشته باشیم تا مردم برای خرید میوه شب عید با مشکل و کمبود مواجه نشوند.

استاندار کرمانشاه در پایان اجرای تمام تصمیمات کارگروه تنظیم بازار استان را ضروری دانست و تاکید کرد: اگر قرار باشد اینجا تصمیمی بگیریم و مدیران تهران آن را وتو کنند، مسئولان مربوطه در استان باید مسئولیت خود را ترک کنند.

 

ارسال نظر

تازه ها