کد خبر 37201

وزیر رفاه به سازمان بهزیستی دستور رسیدگی به پرونده کودک آزاری کرمان را صادر کرد.

بعد از انتشار فیلمی در فضای مجازی که نشان می‌دهد فردی دو کودک گل‌فروش را مجبور به خوردن گل‌هایشان می‌کند، به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد شریعتمداری به رئیس سازمان بهزیستی کشور دستور داد با دقت این موضوع را بررسی کرده و مداخلات سریع را انجام دهند.

از سوی دیگر سازمان بهزیستی در پی پیگیری های انجام داده اعلام کرد که  به دنبال اقدامات اورژانس اجتماعی برای احقاق حق و برخورد با کارمند خاطی، کارمند متخلف از شهرداری اخراج شده است.
در این زمینه بهزیستی کشور خواستار برخورد قضایی با فرد خاطی است چراکه معتقد است فیلم مذکور و نحوه برخورد این مامور با هیچ‌کدام از مبانی حقوق انسانی سازگار نیست و احساسات عمومی را جریحه‌دار کرده است.
براساس این گزارش و پس از انتشار این فیلم، شهردار کرمان با ابراز تأسف از این موضوع، گفت: این فرد خاطی کارمند یا کارگر شهرداری کرمان نبوده و کارمند یکی از شرکت‌های پیمانکاری خدماتی سازمان همیاری شهرداری است که اخراج شده است.

به گزارش فارس، از روز گذشته فیلمی در رابطه با رفتار خشونت آمیز پیمانکار شهرداری کرمان با کودکان کار منتشر شده که در آن دو کودک کار مجبور به خوردن گُل می شوند.

فارس

ارسال نظر

تازه ها