کد خبر 36536

طبق گفته های مردم، خبری در رسانه‌ها پخش شد که حاکی از آن بود که یکی از نیروهای راهداری در حادثه اخیر محور شمشک-دیزین فوت کرده است، طبق مستندات موجود محرز شده است این حادثه ارتباطی با حوزه راهداری ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،به نقل از روابط‌عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران، باعنایت به ایمن نبودن محور شمشک تا قله دیزین، در یک ماه گذشته مکاتبات مکرر با مراجع ذی‌ربط و دستگاه‌های حاکمیتی صورت گرفت و بر ایمن نبودن این محور، احتمال به مخاطره افتادن سلامت مردم، ورزشکاران و مراجعه کنندگان و لزوم انسداد این محور تأکید شد.

بر اساس این گزارش با وجود انسداد محور شمشک به دیزین توسط عوامل راهداری به دلیل برخوردار نبودن از ایمنی لازم، مسئولان و بهره‌برداران پیست دیزین در اقدامی غیرقانونی، مبادرت به بازگشایی محور شمشک به دیزین کردند.

شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به صورت مکرّر و بعضاً شبانه اقدام به بازگشایی غیرقانونی این محور کرده است و در چندین مورد عوامل راهداری طی هماهنگی با کلانتری مربوطه اقدام به ممانعت از این اقدام متخلفانه کرده است، اما متأسفانه در ساعات پایانی روز پنجشنبه مورخ 13/10/97 در حین بارش شدید برف، عوامل برف روبی بهره‌بردار پیست دیزین و مدیریت این پیست با وجود دریافت مکرّر تذکرات، اقدام به بازگشایی و برف‌روبی این محور کردند.

با عنایت به این که در برخی خبرها به اشتباه به فوت یکی از نیروهای راهداری اشاره شده بود، یادآور می شود، عوامل برفروبی بهره‌بردار پیست دیزین با وجود مشاهده چندین فقره ریزش بهمن در مسیر و پاکسازی آنها به عملیات برفروبی ادامه دادند که متأسفانه در نهایت منجر به فوت یکی از عوامل برفروبی شد که ارتباطی به عوامل راهداری ندارد.

 

ارسال نظر

تازه ها