کد خبر 32888

مجله فوربس گفته است یک میلیون دلار از مجموع درآمد ۲۲ میلیون دلاری رایان از راه تبلیغات قبل از نمایش ویدیو‌ها در یوتیوب بدست آمده و مابقی مربوط به تبلیغاتی است که با حمایت مالی بعضی شرکت‌ها انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، رایان، پسربچه هفت ساله‌ای که در کانال یوتیوب خود به شرح و بررسی اسباب بازی‌های مختلف و کالا‌های مرتبط با کودکان می‌پردازد، با کسب ۲۲ میلیون دلار به پردرآمدترین چهره‌ای تبدیل شده که از یوتیوب پول درآورده است.

به گزارش بی بی سی، درآمد او از این طریق ظرف یکسال دو برابر شده است.

دریافتی رایان هفت ساله خالص است و مشمول مالیات یا هزینه‌های جانبی نمی‌شود.

این پسربجه درباره علت موفقیت خود گفته است: "چون من بامزه هستم و مردم را سرگرم می‌کنم. "

کانال یوتیوب رایان توسط والدینش کمتر از چهار سال پیش در مارس ۲۰۱۵ میلادی راه‌اندازی شد و هم اکنون بیش از ۱۷ میلیون نفر از سراسر جهان در آن عضو هستند.

مجله فوربس گفته است یک میلیون دلار از مجموع درآمد ۲۲ میلیون دلاری رایان از راه تبلیغات قبل از نمایش ویدیو‌ها در یوتیوب بدست آمده و مابقی مربوط به تبلیغاتی است که با حمایت مالی بعضی شرکت‌ها انجام شده است.

اسباب بازی‌هایی که در این کانال به نمایش در می‌آیند به سرعت به فروش می‌رسند.

چگونه یک کودک هفت ساله‌ از یوتیوب ۲۲ میلیون دلار درآمد کسب کرد؟

در ماه اوت امسال فروشگاه زنجیره‌ای "وال مارت" آمریکا که در سراسر این کشور شعبه دارد، فروش مجموعه‌ای از اسباب بازی‌و لباس‌هایی را با نام "دنیای رایان" شروع کرد.

در یکی از ویدیو‌هایی که رایان در کانال یوتیوب خود قرار داده، این پسربچه و والدینش در فروشگاه وال مارت دیده می شوند که به دنبال اسباب بازی‌های رایان می‌گردند.

ظرف مدت سه ماه این ویدیو را حدود ۱۴ میلیون نفر دیده‌اند.

از آنجایی که رایان هنوز خردسال است ۱۵ درصد از درآمد او در یک حساب بانکی به سپرده گذاشته می‌شود و او تا رسیدن به سن قانونی حق برداشت پول از این حساب را ندارد.

رایان البته دو خواهر دوقلو هم دارد که در بعضی ویدیو‌ها آن‌ها هم شرکت دارند.

یکی از پربازدیدترین ویدیو‌های این پسر بچه هفت ساله که حدود ۲۶ میلیون بار دیده شده، به ده آزمایش علمی که کودکان می‌توانند در خانه انجام دهند می‌پردازد.

جک پاول، هنرپیشه آمریکایی و ستاره یوتیوب با ۲۱.۵ میلیون دلار در رتبه دوم پردرآمدترین افراد یوتیوب و پس از رایان قرار گرفته است.

 

منبع: فرارو

 

ارسال نظر

تازه ها