کد خبر 25024

مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پزشکی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پزشکی را اعلام کرد.

آبتین حیدرزاده رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اعلام نتایج آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پزشکیخبر داد.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به تعداد پذیرفته شدگان در آزمون دکتری وزارت بهداشت ۹۷ ، افزود: در مجموع ظرفیت نهایی پذیرش در دوره دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته‌ های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی امسال هزار و ۸۵۱ نفر بوده است که از این تعداد  هزار و ۴۷۰ نفر در دکتری تخصصی آموزشی و ۳۸۱ نفر در دکتری تخصصی پژوهشی پذیرفته شده اند، البته بر اساس برآوردهای صورت گرفته، تعداد پذیرفته شدگان کمتر از میزان ظرفیت است.

 حیدرزاده گفت: ۱۰ هزار و ۶۶۱ نفر در دکتری تخصصی آموزشی و ۴۸۴ در دکتری تخصصی پژوهشی و در مجموع تعداد ۱۱ هزار و ۱۴۵ نفر در  آزمون دکتری تخصصی امسال ثبت نام کرده بودند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: به دلیل اینکه وجود شرط مدرک زبان، داوطلبانی که تا زمان آزمون شفاهی واجد شرایط نبودند، در آزمون شرکت نکردند و در نهایت تعداد ۸ هزار و ۶۱۱ نفر در دکتری آموزشی و ۳۲۴ نفر در دکتری پژوهشی در آزمون کتبی شرکت کردند.

وی افزود: پس از برگزاری آزمون کتبی و اعلام نمره حد نصاب آزمون، ۲ هزار و ۵۶۶ نفر برای مصاحبه دعوت شدند که از این تعداد ۲ هزار و ۴۷۲ داوطلب دکتری تخصصی آموزشی و  ۹۴ داوطلب دکتری تخصصی پژوهشی بودند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار کرد: در دوره دکتری تخصصی علوم  پزشکی داوطلبان در ۷۶ رشته و ۶۰ مرکز آموزشی پذیرش می شوند.

حیدرزاده یادآوری کرد: آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی ۹۷ در روزهای ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت برگزار شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها